Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Gürün deklare etti; “Yangın Mağduru Öğrencilere Eğitim Desteği”

Ryan

Global Mod
Global Mod
Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Gürün deklare etti; “Yangın Mağduru Öğrencilere Eğitim Desteği”
Muğla’nın 11 ilçesinde çıkan orman yangınları daha sonrasında 66 bin hektarlık orman alanı alevlere yenik düşmüştü. Muğla Büyükşehir Belediyesi yangın mağdurlarının yaralarını sarmaya devam ederken, Lider Gürün, alevlerden ziyan goren ailelerin çocuklarına da eğitim dayanağı vereceklerini söylemiş oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi çıkan yangınları kararı ziyan bakılırsan ailelere takviye olmaya devam ediyor. Alevlerden etkilenen vatandaşlar için besin, hijyen paketleri, mesken eşyası, mobilya, beyaz eşya, yem, saman üzere birfazlaca farklı yardımlar yapan Büyükşehir Belediyesi artık de öğrenciler için harekete geçti. Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, yangın mağduru ailelerin çocukları için eğitim bursu vereceklerini söylemiş oldu.

Eğitim bursu kapsamında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine bin 200 TL, Lise öğrencilerine bin 600 TL ve üniversite öğrencilere 2 Bin TL eğitim takviyesi verilecek.

Lider Gürün, “Yangın Mağduru Vatandaşlarımızın Yaralarını bir arada Sarıyoruz”

Mevzu hakkında açıklamalarda bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün ülke tarihinin en büyük yangın felaketini yaşadıklarını lakin birlik ve dayanışma ile bu felaketin yaralarını sarmaya başladıklarını söylemiş oldu. Gürün, mağdur ailelerimizin maddi manevi her hususta yanlarında olacaklarının kelamını verirken, “Muğla olarak tarihimizin en büyük yangın felaketini yaşadık. Yangından etkilenen, konutu, işi, tarlası ziyan goren hemşehrilerimizin yaralarını sarmak, onların yanında olmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Yangından etkilenen ailelerimizin eğitim masraflarını bir nebze olsun azaltmak için çocuklarına burs veriyoruz. Yangının yaralarını daima birlikte saracağız. Bu güne kadar olduğu üzere bundan daha sonrada vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR