Maxion İnci Alüminyum Mesleksel Eğitim Merkezi Birinci Mezunlarını Verdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Maxion İnci Alüminyum Mesleksel Eğitim Merkezi Birinci Mezunlarını Verdi
Maxion İnci Jant Kümesi, Cevdet İnci Eğitim Vakfı takviyesi ve Manisa Yunusemre Mesleksel Eğitim Merkezi iş birliğiyle Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yunusemre Mesleksel Eğitim Merkezi İnci Vakfı-Maxion İnci Şubesi açılışını 2017’de gerçekleştirmişti. 4 yıllık eğitim daha sonrası eğitim merkezi birinci mezunlarını verdi. Protokol iştirakiyle gerçekleştirilen mezuniyet merasiminde öğrenciler diplomalarını teslim aldı.

Türk otomotiv tedarik endüstrinin öncülerinden Maxion İnci Jant Kümesi bünyesindeki Maxion İnci Alüminyum, Cevdet İnci Eğitim Vakfı ve Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Manisa Yunusemre Mesleksel Eğitim Merkezi iş birliği ile makine teknolojileri alanında “CNC Operatörü” yetiştirmek için harekete geçmişti. Maxion İnci Alüminyum İşletmesi’nde açılan ‘Yunusemre Mesleksel Eğitim Merkezi İnci Vakfı-Maxion İnci Şubesi’nde 4 yıl süren teorik ve pratik eğitimler daha sonrasında 10 öğrenci mezun olmaya hak kazandı.

Mezuniyet merasimi protokol iştirakiyle gerçekleşti. Merasimde Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Maxion İnci ve Maxion Jantaş İdare Şurası Lideri Mustafa Zaim, İnci Vakfı Onursal Lideri Şerife İnci Eren, Maxion İnci Alüminyum Genel Müdür Ali Altınkaya konuşma yaptı. Konuşmalarda meslek liselerinin memleket sorunu olduğu vurguları yapılırken, teşebbüsü sebebiyle kurumlar, özverili çalışmaları sebebiyle ise öğrenciler tebrik edildi. Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, bu teşebbüs için Maxion İnci ve Maxion Jantaş İdare Heyeti Lideri Mustafa Zaim’e, İnci Vakfı ismine Onursal Lider Şerife İnci Eren’e ve Lider Ece Elbirlik Ürkmez’e “teşekkür sertifikası” takdim etti.

Bu projede en değerli gayelerinden birinin otomotiv tedarik sanayi bölümüne nitelikli eleman kazandırılması olduğunu vurgulayan Maxion İnci ve Maxion Jantaş İdare Şurası Lideri Mustafa Zaim şunları söylemiş oldu: “İnsan ve insan sevgisi, bizim en kıymetli değerlerimizden bir tanesi. İşteki muvaffakiyet için farkı ortaya koyacak olanın bir daha insan olduğuna inanıyoruz. Onun için insanı odağımıza aldık, beşere daima yatırım yapıyoruz. Natürel insanı öbür canlılardan ayıran en kıymetli olgu eğitimdir. İşte burada eğitimin kalitesi, çağdaşlığı, yenilikçiliği ve niteliği kıymet kazanıyor. Bugün tüm dünya olarak dijital bir değişim yaşıyoruz ve hepimiz buna ahenk sağlamak zorundayız. Bilgi lakin pratiğe, uygulamaya dönüştüğü, öbür ayrıntıları çıkarmaya başladığı vakit tahsil haline gelebiliyor. Bu niçinle üniversiteler üzere her işletme de bir eğitim yuvası olmalıdır. Bunu başarabildiğimizde ülke olarak epeyce büyük bir ara kaydetmiş olacağız.”

Kelamlarına bu projenin kıymeti ve teşekkürleriyle devam eden Zaim: “Maxion İnci Jant Kümesi olarak, yıllardır eğitime fazlaca büyük değer verdik. Dünya çapında örnek olduk. Bugün Mesleksel Eğitim Merkezimizde birinci mezunlarımızı verdik. Bu sahiden hepimiz için gurur kaynağı. Sevgili öğretmenlerimize, İnci Vakfı’na, Yunusemre Mesleksel Eğitim Merkezi’ne, Vilayet ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlerimize, takımlarımıza ve olağan ki öğrencilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Pahalı mezunlarımız siz epey değerli bir iş başardınız. Unutmayın bizim için, aileniz ve ülkeniz için epeyce değerlisiniz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR