“Masdaf Üniversiteler Ortası Proje Yarışması”nın Kazananı Muhakkak Oldu!

Ryan

Global Mod
Global Mod
“Masdaf Üniversiteler Ortası Proje Yarışması”nın Kazananı Muhakkak Oldu!
Pompa dalının önder markası Masdaf tarafınca düzenlenen ve kesimde bir birinci olan üniversiteler ortası ödüllü proje müsabakasının kazananı muhakkak oldu.

İklim kriziyle çaba kapsamında güç ve su kaynaklarının faal kullanması gayesiyle üniversitelerin makine mühendisliği kısmı 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen“Şehirleşmede Atık Gücün Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü”
temalı yarışta zafer, Kocaeli Üniversitesi takımının oldu.

İnovatif pompa teknolojileri ile güç ve su kaynaklarının verimli kullanılmasını hedefleyen Masdaf, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirdiği projelerle de farkındalık yaratmaya ve iklim krizi ile çabada aktif rol oynamaya devam ediyor.

Pompa kesiminde bir birinci

Masdaf’ın iklim kriziyle çaba kapsamında güç ve su kaynaklarının faal kullanması hedefiyle 15 Kasım 2020 tarihinde üniversitelerin makine mühendisliği kısmı dördüncü sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak başlattığı “Şehirleşmede Atık Gücün Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” temalı üniversiteler ortası ödüllü proje yarışının kazananı muhakkak oldu.

Pompa bölümünde bir birinci olan proje yarışının ödül töreni12 Ekim 2021 tarihinde Masdaf’ın Tuzla’da bulunan Genel Müdürlük binasında gerçekleştirldi. Masdaf Pazarlama ve Marka Yöneticisi His ERTEKİN’in moderatörlüğünü üstlendiği merasime; Türkiye genelinden epey sayıda öğrenci, akademisyenler ve heyet üyeleri iştirak sağladı.

15.000 Türk Lirası, Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinin

Müsabakaya Kocaeli Üniversitesi’nden katılan; Hamide İHTİMAM, Beyzanur YAVUZ ve Tevrat SEVİNÇ, 15.000 Türk Lirası bedelindeki birincilik ödülünün sahibi oldu.

Finalist kadroya ödül çekini takdim eden Masdaf Genel Müdürü Vahdettin YIRTMAÇ, zorlu pandemi şartlarına karşın yarış için uğraş gösteren tüm öğrencilere, onlara muhtaçlık duydukları her an hem akademik birebir vakitte teknik takviye sağlayan bedelli akademisyen hocalara ve müsabakanın seçkin heyetinde yer alan: Kocaeli Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit (Jüri Başkanı), Uludağ Üniversitesi Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Alaattin Metin Kaya, Çakmanus Mühendislik Genel Müdürü Dr. İbrahim ÇAKMANUS ve Masdaf İş Geliştirme Müdürü ve Makine Mühendisi Ahmet Yılmaz’a kıymetli katkıları için teşekkürlerini iletti.

“Sürdürülebilir kalkınma için üniversite-sanayi işbirliğini desteklemeye devam edeceğiz”

Konuşmasında Masdaf’ın üniversite-sanayi işbirliğine verdiği ehemmiyete de değinen YIRTMAÇ: Masdaf olarak yarım asra yaklaşan tarihimiz boyunca hep üniversitelerdeki bilimsel potansiyelin, endüstriye aktarılmasına ve bu biçimdece çıktıların, ekonomik kıymete dönüşmesine katkıda bulunmayı amaçladık. hem de yarınlarımızı inşa edecek olan geleceğin mühendislerini, bölümümüze kazandırmayı misyon edindik. Zira biliyoruz ki üniversite – sanayi işbirliği kapsamında hayata geçirilen bilimsel çalışmalar, sürdürülebilir kalkınmanın, ekonomik ve toplumsal boyutları açısından büyük kıymet taşıyor. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Şehirleşmede Atık Gücün Geri Kazanımı ve Pompanın Rolü” temalı yarışla da hem gençlerin kazanmasını birebir vakitte kentlerine katkı sağlayacak projeler geliştirmelerini ve toplumsal değişime öncülük etmelerini hedefledik. Bundan daha sonra da sürdürülebilir kalkınma için üniversite-sanayi işbirliğini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Program kapsamında Masdaf Müşteri Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz, öğrencilere, pompa sistemlerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun akabinde öğrenciler, Ahmet Yılmaz eşliğinde üretim alanlarını gezerek, pompanın üretim süreçleri ve fabrikanın işleyişi hakkında bilgi edindi.

Programın sonunda, müsabakaya katkıları için heyet üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR