Marsh Mclennan ve TEGV çocuklar için el ele verdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Marsh Mclennan ve TEGV çocuklar için el ele verdi
Marsh McLennan, bu yılın başında hayata geçirdiği ‘Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin ‘Eyleme Davet’ telaffuzundan yola çıkarak dijital eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekmek maksadıyla TEGV ile manalı bir iş birliği gerçekleştirdi. Marsh McLennan, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara takviye olmak üzere 150 adet tablet bağışladı.

Bu sene 150. yılını kutlayan Marsh McLennan, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile eğitim alanında özel bir projeye imza attı. Marsh McLennan Türkiye, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocukları desteklemek maksadıyla 150 adet tablet bağışladı.

Marsh McLennan Türkiye, pandemide çalışanlar nezdinde artış gösteren mental yorgunluğu göz önünde bulundurarak tüm çalışanlarını ruh ve vücut sıhhatlerine âlâ gelen hobi ve spor aktivitelerini gerçekleştirmeye teşvik ediyor. Bu kapsamda, bu yılın başında hayata geçirdiği Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi’nin ‘Eyleme Davet’ telaffuzundan yola çıkarak tüm çalışanları aracılığıyla, hem olabildiğince epey bireye ulaşarak âlâ olma (wellbeing) halinde farkındalık yaratmayı, birebir vakitte proje sonunda TEGV aracılığıyla eğitimde fırsat eşitsizliğine uğrayan çocuklara yardım etmeyi hedefledi.

Covid-19 salgınının, kapsayıcı eğitimin sağlanması için kat edilmesi gereken arayı uzattığına ve dijitalleşme konusunda eşitsizlikleri derinleştirdiğine dikkat çeken Marsh Türkiye Eş CEO’su Tarık Serpil, “Eğitim her çocuğun hakkı. Tüm kurumların bunun için bir ortaya gelmesi, iş birliği gerçekleştirmeleri epeyce değerli. Biz de bu mevzuya bir katkı sağlamak gayesiyle sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara 150 adet tablet sağladık. Pandeminin devam ettiği bugünlerde eğitimde fırsat eşitliği sunmak gayesiyle yürüttüğümüz bu kampanyaya ‘Eyleme Davet’ projemiz kapsamında dayanak veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu bölgelerde yaşayan çocuklar için kapsamlı ve yenilikçi programlar yürüten TEGV’in, eğitimde fırsat eşitliği kapsamındaki çalışmalarına gelecek senelerda da katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

MMC olarak TEGV ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Mercer Türkiye CEO’su Dinçer Güleyin, “Çocuklarımızı ve onların geleceğini önemsiyoruz. Pandemi niçiniyle her ne kadar yorulmuş ve zorlanmış olsak da bu tip projelerde yer almak yorgunluklarımızı büsbütün unutturuyor. Çalışanlarımızın ferdi gelişimlerine katkıda bulunmak maksadıyla ‘Eyleme Davet’ projesini hayata geçirdik. Onun modülü olan bu proje çerçevesinde TEGV ile iş birliği yaparak sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara 150 adet tablet sağladık. Emeği geçen herkese fazlaca teşekkür ediyorum” dedi.

TEGV Genel Müdürü Sait TosyalıTEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “TEGV olarak 26 yıldır ilköğretim çağındaki çocuklarımıza nitelikli eğitim dayanağı veriyoruz. Pandemi devrinde aktiflik noktalarımızı kapatmak durumunda kaldık ve bütün etkinliklerimizi dijital platforma taşıyarak uzaktan eğitime geçtik. Lakin çocuklarımızın büyük bir çoğunluğunun uzaktan eğitime ulaşabilmeleri için gerekli aygıtlara sahip olmadıklarını gördük ve Eski Arçelikliler Derneği ile bir arada, Arçelik’in de dayanağını alarak, Yeni Dünya Tablet Kampanyamızı başlattık. Kampanya kapsamında bugüne kadar ülkemizin sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çoğunluğu köy okulu olmak üzere 200 farklı okulda dört bine yakın çocuğumuza tablet dağıttık. Yeni Dünya Kampanyamıza takviye vererek 150 çocuğumuzun tabletleriyle uzaktan eğitime erişimlerini sağlayan Marsh McLennan’adeğerli takviyeleri için çocuklarımız ismine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR