KO-MEK yeni periyoda hazırlıklı başladı

Ryan

Global Mod
Global Mod
KO-MEK yeni periyoda hazırlıklı başladı
KO-MEK, eğitime verilen 15 günlük ortayı en yeterli biçimde kıymetlendirdi. Kurs merkezlerinin fiziki kaideleri iyileştirilirken, eğitim ve seminerler de düzenlendi

Eğitim öğretime verilen 15 günlük ortayı epeyce düzgün pahalandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), kurs merkezi sorumluları ve yardımcılarının yanı sıra usta öğreticilerine seminer ve eğitimler verdi. Yeni periyodun başlamasıyla birlikte kıymetlendirme toplantısı düzenleyen KO-MEK işçisi projeler hakkında istişare yaptı.

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı görüşmede 2021-2022 eğitim yılı birinci devrin çeşitli istatistiklerle değerlendirmesi yapıldı. Pandemi devrinde açılan kurslar ve verilen eğitimlerin değerlendirmesi yapılırken aktif eğitim ve buna bağlı olarak branş çeşitliliği incelendi. Ustam Kocaeli Projesi, Komeksepeti, Kodeli Projesi, KO-MEK Vefası, online eğitimler ve yeni planlanan projeler üzerinde konuşuldu.

YÖNETİCİLERE TAVSİYELERDE BULUNULDU

Kurs yöneticileri ve yönetici yardımcılarına yönelik düzenlenen toplantı Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 43 kurs merkezi yönetici ve yardımcılarının katıldığı görüşmede, vakit ve data kaybının önüne geçilmesi için daha pratik metotlar anlatıldı. 356 farklı branşta 34.475 faal kursiyeri ile eğitimlerine devam eden KO-MEK ayrıyeten farkındalık eğitimleri ile de farklılık oluşturuyor. Eğitim aldığı mevcut branşa ek olarak kursiyerlere muhtaçlık duydukları alanlarda bir saatlik bilişim hünerleri, irtibat hünerleri, şuurlu beslenme, şahsi bakım ve hijyen eğitimleri verilerek KO-MEK kursiyerlerin hayatına artı kıymet katılıyor.

YENİ DEVİR İÇİN HER ŞEY HAZIR

Eğitime verilen 15 günlük ortada bununla birlikte bir hayli kurs merkezinin bakım tamiratları gerçekleştirilerek eğitim ortamları için daha âlâ koşullar oluşturulması sağlanmış oldu. Kurs merkezlerinin fiziki koşulları daha verimli hale getirilerek kursiyerlerin daha rahat ve elverişli bir ortamda eğitim almaları sağlanarak, yeni periyoda her koşulda hazırlıklı olarak başlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR