Kitzbuhel'deki finalde Berrettini: Hanfmann yenildi. Zafer, birkaç gün önce vefat eden büyükannesine adandı. Ve Musetti, Umag'da onu taklit ediyor

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Kazanmaya devam ediyor ve artık durmuyor. Yani Matthew Berrettini dokuzuncu ardışık başarısını elde etti ve zaferden sonra Büyük şehir Geçtiğimiz hafta, Tenis Kulübü'nün toprak kortlarında düzenlenen ATP 250 turnuvası “Generali Open”da (toplam ödül parası 579.320 avro) finale yükseldi. KitzbühelDünya sıralamasında 50 numara olan 28 yaşındaki Romalı, Avusturya etkinliğinin ilk yarı finalinde Alman'ı mağlup etti Yannick HanfmannATP sıralamasında 6-4 6-4'lük skorla 116. sırada yer alıyor.

Berrettini için kariyerindeki son 16 numara

Berrettini için Cumartesi günkü final kariyerinin on altıncısı, 2024'ün dördüncüsü ve devrede üst üste ikinci final olacak. Şimdiye kadar 9 galibiyet ve 6 mağlubiyet aldı. Bu yıl Marakeş ve Gstaad'da kazandı (her ikisi de toprak korttaki turnuvalar, tıpkı Kitzbuhel'deki gibi); Stuttgart'taki çim korttaki finalde kaybetti. Önümüzdeki haftadan itibaren finalde nakavt olması durumunda dünya sıralamasında 46. sıraya, galibiyet olması durumunda ise 40. sıraya yükselmesi bekleniyor.

Berrettini: “Zaferi büyükanneme armağan ediyorum”

“Bence çok iyi oynadım,” dedi Berrettini maçın sonunda. “İlk sette servisimde birkaç şeyi düzeltmek zorunda kaldım ve sonra her şey yolunda gitti. Başka bir finale ulaştığım için mutluyum. Yarın da iyi bir performans gösterebileceğimi umuyorum. Her gün daha fazla enerjim olduğunu hissediyorum, ayrıca bu harika kalabalığın desteği sayesinde. Bu zaferi birkaç gün önce vefat eden büyükanneme adıyorum. Şimdi dinleneceğim, sonra da yarınki maça hazır olacağım.”

Musetti Umag'daki finalde

Lorenzo Musetti, Hırvatistan'ın Umag kentindeki ATP turnuvasının finaline katılmaya hak kazandı. Carrara doğumlu, dünya 17 numarası, Çek Jakub Mensik'i, sıralamada 81 numarayı, bir saat 17 dakikalık oyunda 6-4, 6-1'lik skorla iki sette yendi. Finalde, 4 numaralı seribaşı Arjantinli Francisco Cerundolo ile karşılaşacak. İtalyan'ın daha sonra Paris'te Olimpiyat Oyunları turnuvasına katılması bekleniyor ve finale ulaştıktan sonra ilk tur mücadelesi ertelenecek

Konular