İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite eğitim takviyesine hak kazananlar belirli oldu

Ryan

Global Mod
Global Mod
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite eğitim takviyesine hak kazananlar belirli oldu
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda gereksinim sahibi 5 bin ailenin üniversitede okuyan çocuğuna verilecek eğitim dayanağına hak kazananlar belirli oldu. Öğrencilerin 19 Kasım saat 23.59’a kadar dokümanlarını “bizizmir.com” üzerinden ibraz etmeleri gerekiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte ikamet eden gereksinim sahibi 5 bin ailenin üniversitede okuyan çocuğu için vereceği eğitim dayanağında sonuçlar bizizmir.com üzerinden belirtildi. 18 bin 56 müracaat sahibinden 5 bini dayanak almaya hak kazandı.

Dayanağa hak kazanan 5 bin öğrencinin 19 Kasım saat 23.59’a kadar tıpkı sayfa üzerinden gerekli evrakları yüklemeleri gerekiyor. Evraklarında sorun olmayan ve muvaffakiyet kriterlerini sağlayan öğrencilerin banka hesaplarına birinci etap için üç aylık bin 200 liralık fiyat yatırılacak. Takviyenin 2 bin liralık ikinci kısmı ise 2022’de verilecek. bu biçimdece aylık 400 lira olmak üzere toplamda 3 bin 200 liralık takviye sağlanmış olacak.

İnceleme hangi kriterlere nazaran yapıldı?
Ailesinin ikametgâhı İzmir’de olup maddi imkanları kısıtlı 18-25 yaş aralığında etkin ve örgün eğitim bakılırsan ön lisans yahut lisans öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımına müracaat hakkı kazandı. Müracaatta öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf yenidenı yapmamış olması kaidesi da arandı. Devlet üniversitesinde okuyor olmak yahut vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu tahsil görüyor olmak da müracaat kuralları içindeydı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Toplumsal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı müracaatlarını her haniçin bir öğrenci için kabul etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR