İtfaiyeden Kartepe Belediyesi çalışanına eğitim

Ryan

Global Mod
Global Mod
İtfaiyeden Kartepe Belediyesi çalışanına eğitim
Büyükşehir İtfaiye grubu, Kartepe Belediyesi’nde bakılırsavli teknik çalışana “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” temalı eğitim verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim ve Tedbire Şube Müdürlüğü tarafınca Kartepe Belediyesi’nde nazaranv yapan teknik çalışana yönelik “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” temalı eğitim düzenlendi.

TEKNİK İŞÇİYE EĞİTİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, kurum ve kuruluşlarda yangın güvenliği eğitimleri vermeye devam ediyor. Bu kapsamda son eğitim Kartepe ilçesinde gerçekleştirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim ve Tedbire Şube Müdürlüğü tarafınca Kartepe Belediyesi’nde bakılırsav yapan teknik işçiye yönelik gerçekleştirilen eğitimde “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” hakkında bilgiler verildi.

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI

“Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” temalı eğitimde kamu kurum ve kuruluşları, özel kuruluşlar ve gerçek bireylerce kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin, tasarımı, imali, işletimi, bakımı ve kullanması safhalarında çıkabilecek yangınların en aza indirilmesi ve rastgele bir biçimde çıkabilecek yangının can ve mal kaybını en aza indirilmesi amaçlanıyor.

EĞİTİM MEVZULARI NELER?

Eğitim ve Tedbire Şube Müdürlüğünce düzenlenen eğitimde ülkedeki her türlü yapı, bina, tesis ile açık ve kapalı alan işletmelerinde alınacak yangın tedbire ve söndürme önlemleri, acil durum takımı, acil durum planları, kaçış (yangın) merdiveni, kaçış uzaklığı, kaçış yolu, yangın tahliye projesi ve yangın tipi başta olmak üzere pek hayli husus hakkında teorik bilgiler verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR