İnteraktif Prosedürler Öğrenme Sürecine Katkı Sağlıyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
İnteraktif Prosedürler Öğrenme Sürecine Katkı Sağlıyor
Pandemi sürecinde gündeme gelen interaktif eğitim biçimleri, son 2 yılda gündemdeki yerini muhafazaya devam ediyor. Bilhassa son iki yılda tüm dünyada konvansiyonel eğitim metodlarının yerini alan interaktif öğrenme metodlarının aktifliği tüm dünyada merak konusu olurken, yapılan araştırmalar interaktif eğitim hallerinin aktifliğini ispatlar nitelikte.

Çocukların cep telefonu ve tablet kullanım oranlarındaki artış her geçen gün devam ederken, yapılan araştırmalar bu aygıtlarda gerçekleştirilen eğitimlerin 2 ila 4 yaş aralığında harf farkındalığı, harf bilgisi ve ses bilgisi üzere okuma maharetlerine dönük öğrenmeye katkı sağladığını ortaya koyuyor. Çalışmalar ayrıyeten ebeveyn kontrolünde gerçekleştirilen aygıt kullanımlarının bununla birlikte toplumsal etkileşimi arttırarak öğrenme sürecine katkı sağladığını ortaya koyuyor.

Mevzu ile ilgili konuşan Mayadem CEO’su Uğur Tılıkoğlu; “Cep telefonları ve akıllı aygıtlar artık hayatımızın bir modülü ve evvelki senelerda nispeten daha denetimli olarak gerçekleşen çocuklarımızın hayatlarına entegrasyonunun giderek daha da hızlandığını gözlemlemek mümkün. Biz de bilhassa çocuklara yönelik içerikler üreten bir oyun firması olarak bu alanda yayınlanan küresel literatürleri yeni olarak takip etmeye çalışıyoruz. Bu alanda bugüne kadar gerçekleşen çok fazla sayıda çalışma olmasa da şimdiki sonuçlar bu aygıtların sağladığı interaktif eğitim imkanlarının eğitim sürecine olumlu yansıdığı tarafında. Biz de açıkçası bu sürece dair ilgiyi kendi iş süreçlerimizde gözlemliyoruz, son olarak yayınladığımız TRT Çocuk Kitaplık isimli çocuklara yönelik interaktif kütüphane uygulamamız epeyce ağır bir ilgi gorerek kısa mühlet içerisinde 1 milyon indirme sayısını aştı. Bu durum bize interaktif eğitim programlarına ağır bir ilgi olduğunu gösteriyor.” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR