Haydi Kızlar Üniversiteye!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Haydi Kızlar Üniversiteye!
UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Gayret Derneği, eğitimde fırsat eşitliği ve kız çocuklarının eğitiminin değerine dikkat çekmek, eğitim hakkını vurgulamak üzere “kuvvetli Ucim, kuvvetli Kızlar” isimli bir projeye başlıyor. Beş vilayette orta tahsilde eğitim goren 75 kız öğrenci, UCİM Derneği ruh sıhhati uzmanları ve eğitim uzmanlarından mentorluk ve danışmanlık alarak çeşitli atölyelerle üniversiteli olma yolunda vizyonlarını geliştirecek bir projeye katılacaklar. Projenin lansmanı, 9-10 Ekim’de dört Alışveriş merkezinde açılan UCİM stantlarıyla, ünlü bayanların çocukluk fotoğrafları ve kız çocuklarına ilham verecek kelamlarının yer aldığı bir stant ile başladı. 11 Ekim’de ise; Dünya Kız Çocukları gününe denk gelecek biçimde Mersin Belediyesi iş birliği ile yapılacak lansman ile proje resmi olarak duyurulacak.

“kuvvetli Ucim, kuvvetli Kızlar” projesinde; Mersin, Ankara, İstanbul, Konya ve İzmir’de toplam 75 kız çocuğunun kendi yeteneklerini ve hayallerini keşfedebilmesi amaçlanıyor. Uzmanlar eşliğinde dört hafta boyunca çeşitli bilimsel ve sanatsal atölyelere katılması sağlanacak kız öğrencilerle daha sonrasında bağlantıya devam edilerek tahsil hayatlarında danışmanlık dayanağı verilecek.

Yarının bayanları, daha eşitlikçi bir dünyada yaşayabilsin diye bugünün kız çocuklarını alanında profesyonel uzmanlarla buluşturmak ve daha kuvvetli bireyler yetişmesine katkı sunmak hedefiyle başlatılacak proje, evvela Ankara Gordion, Ankara Forum AVM, Mersin Forum ve İzmir Bornova Forum AVM’lerinde 9-10 Ekim tarihlerinde açılan stant, UCİM bilgilendirme stantları ve çocuk atölyeleri ile duyuruldu.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde Mersin Belediyesi ile proje lansmanının yapılacağı konferansa ise alanında Prof. Dr. Halis Dokgöz, Prof. Dr. Arif Verimli ve Doç. Dr. Veysi Çeri üzere alanında uzman konuklar katılacak. Konferansta; çocuk hakları, eğitimde fırsat eşitliği hususlarında farklı panellerde iştirakçilere kıymetli bilgiler aktarılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR