Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi Bölgeye Güç Katmaya Devam Ediyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi Bölgeye Güç Katmaya Devam Ediyor
Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi (HARÜSEM), Çocuk Yerleşkesi çalışmaları, mesleksel ve şahsi gelişim eğitimlerinin yanı sıra mülteciler ve vilayetimizdeki ekonomik açıdan dezavantajlı vatandaşlar için yaptığı projelerle kaldıraç tesiri gösterecek çalışmalara öncülük etmeye devam ediyor.

Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi, 2021 yılında oluşturduğu memleketler arası iş birlikleri kapsamında ABD’den Avustralya’ya kadar uzanan proje ağı kurdu, ulusal çalışmalarda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, GAP Yönetimi Başkanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı üzere kıymetli kurumlardan dayanaklar aldı. HARÜSEM bu iş birlikleri kapsamında online eğitim modülleri, kırsal kısımlarda Covid-19 müdahale çalışmaları, üstün zekalı öğrencilerin eğitimi, yapay zekâ çalışmaları/kitapları, mentörlük ve yazılım eğitimleri düzenliyor.

HARÜSEM, Türkiye Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu, Concern Worldwide, ABD ve AB Kurumları ile ortak çalışarak bölgede kıymetli çalışmalara öncülük ediyor. Bilhassa Üniversiteli ergenlerden oluşan Genç STEM Kulübü ile ortak çalışmalar yürüten HARÜSEM bölgesel müsabakalarda kıymetli dereceler elde etti. HARÜSEM kamu kurumlarına yönelik özel eğitim programları ile çalışanların mesleksel gelişime katkılar sağlıyor.

Harran Üniversitesi Daima Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet GÖÇEN’in yapmış olduğu başarılı çalışmalar, bölge gelişmeninde öncü bir kurum olma misyonunu önceleyen Harran Üniversitesi idaresi ve tüm öğretim elemanlarının dayanağı ile giderek güçleniyor.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, HARÜSEM çalışmaları kapsamında incelemelerde bulunarak açıklamalarda bulundu: “Sürekli Eğitim Merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar bölgemiz için hayli kıymetlidir. HARÜSEM, bilhassa Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi projesi ile 4-6 yaş aralığındaki çocuklar için yüksek standartlarda okul öncesi eğitime hazırlanıyor. Bakanlıklar ve BM dayanağıyla yürüttüğümüz tüm çalışmalar ilimiz ve ülkemiz için uzun devirde değerli tesirler oluşturacaktır. Üniversite olarak tüm birimlerimizle kent ve bölge kalkınmasında kıymetli rol oynamaya devam edeceğiz. Bu misyon ile HARÜSEM’de çalışan tüm çalışma arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR