Hande Baladın: “Türkiye Ligi Dünyanın En Yeterli Liglerinden Biri”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AA muhabirine açıklamada bulunan Hande Baladın, yeni dönemde CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Kupa Voley’de uğraş vereceklerini lisana getirdi.

Ankara’da oynadıkları Kupa Voley maçlarıyla dönemi açtıklarını anlatan ulusal voleybolcu, “Önümüzde 4 kupa var. Bu 4 kupada da şampiyonluk maksadıyla yola çıkıyoruz. Şampiyon olmak, kulübümüze kupa kazandırmak istiyoruz. Alana çıktığımız her maçta güzel voleybol oynayıp, elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

“Birbirimize çabuk alışacağımızı düşünüyorum”

Hande Baladın, ekiplerine yeni katılan oyuncular olduğunu vurgulayarak, “Onlara buranın külçeşidini, vizyon ve misyonunu en uygun biçimde açıklamaya çalışacağız. aslına bakarsanız nasıl bir kadroya katıldıklarını biliyorlar. Onlar da hayli sıcak kanlı beşerler. Birbirimize çabuk alışacağımızı düşünüyorum. Biraz vakte muhtaçlığımız var lakin ligde Fenerbahçe ile yapacağımız birinci maça en yeterli performansımızla çıkmak istiyoruz.” halinde görüş belirtti.

“Eczacıbaşı’nın hak ettiği yer Şampiyonlar Ligi”

Red Bull sportmeni Hande Baladın, bu dönem gayret edecekleri CEV Şampiyonlar Ligi’ne büyük kıymet verdiklerini lisana getirerek, “Geçen sene CEV Kupası’nda şampiyon olduk. Eczacıbaşı’nın hak ettiği yer Şampiyonlar Ligi. yeniden orada gayret edeceğimiz için fazlaca memnunuz. Orada da elimizden gelenin en güzelini yapmak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Eczacıbaşı Spor Kulübünün altyapısında yetiştiğini hatırlatan ulusal oyuncu, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Kulübün, benim üzerimdeki emekleri epeyce büyük. Buralara gelmemin en büyük sebeplerinden biri Eczacıbaşı’ndan yetişmiş olmak. Öbür altyapılarla kıyaslandığında daha farklı bir pozisyonda hissettim. Bu da Eczacıbaşı’nın misyon ve vizyonuyla alakalı. Kendi aile kültürlerini, altyapıda küçük oyunculara aşılamaya çalışıyorlar. Bunu en âlâ biçimde deneyim ettik.”

“Türkiye ligi dünyanın en âlâ liglerinden biri”

Hande Baladın, Misli.com Sultanlar Ligi’nde hayli üst seviye oyuncuların forma giydiğini anlatarak, “bu biçimde üst seviye oyuncuların Türkiye’ye gelmesiyle ligin kalitesi de artıyor. Artık Egonu, Boskovic üzere oyuncular burada. Türkiye ligi dünyanın en âlâ liglerinden biri. Onlar buraya geldikçe, Türkiye’de voleybol daha âlâ bir noktaya çıkıyor.” formunda konuştu.

Milli voleybolcu, her geçen dönem kendisini geliştirdiğini lisana getirerek, “Kariyerime orta oyuncu olarak başladım, çabucak sonrasında smaçör olabilmek için bir pasör çaprazı kısmından geçtim. Her geçen sene daha olgunlaşıyor ve daha profesyonel düşünmeye başlıyoruz. Bulunduğum pozisyondan memnunum lakin önümde hayli uzun yıllar ve ulaşmak istediğim daha üst noktalar var. Bunun için de elimden geleni yapıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.