Gölbaşı’nda Lider Şimşek’in verdiği bir kelam daha hayata geçti, öğrenciler servise kavuştu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Gölbaşı’nda Lider Şimşek’in verdiği bir kelam daha hayata geçti, öğrenciler servise kavuştu
Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek’in, ulaşım ıstırabı yaşayan öğrencilere geçtiğimiz ay muştusunu vermiş olduğu fiyatsız öğrenci servisi uygulaması başladı.

Fazilet Beyazıt Anadolu Lisesi ve Dr.Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi’nde eğitim goren öğrencilerin ulaşımda kasvet yaşaması üzerine, Lider Ramazan Şimşek harekete geçmiş ve öğrencilere fiyatsız servis tahsis edilmesini içeren Başkanlık yazısını meclise sunmuştu. Lider Şimşek’in önerisi mecliste oy birliğiyle kabul edilmişti. Gölbaşı Belediyesi Takviye Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde, ulaşım problemi sebebiyle mağduriyet yaşayan öğrencilere ulaşım takviyesinde bulunarak eğitim yolunda maniler kaldırıldı. Fiyatsız servis hizmetinden Dr. Şerafettin Tombuloğlu ve Fazilet Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri ile, o güzergahtaki eğitim kurumlarında tahsil nazarann öğrenciler faydalanırken, öğrenciler merkezde belirlenen duraklardan alınıp okullarına bırakılacak. Eğitime her alanda takviye vermeye devam eden Lider Ramazan Şimşek, öğrencilere her vakit takviye olmaya devam edeceklerini söylemiş oldu.

Eğitim var ise gelecek de var

Lider Şimşek, toplamda 6 servis aracı ile hizmet verileceğini tabir ederek “Dr.Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi ve Fazilet Beyazıt Anadolu Lisesi’ne giden öğrencilerimiz sabah erken saatlerde gidiyor, akşam geç saatlerde çıkıyor. Orada da hem ulaşım var birebir vakitte karşıdan karşıya geçerken tehlike arz ediyordu. O yüzden öğrencilerimizin yaşadığı bu sorunu ortadan kaldırmak için, öğrencilerimize bu kolaylığı sağladık. Belediyemize ilişkin araçlarla ve hizmet alımı ile toplamda 6 araç ile ulaşım ezası yaşayan öğrencilerin fiyatsız taşınmasını sağlamaya başladık. Fiyatsız servislerimiz öğrencilerimizi belirlenen noktalardan alıp okullarına, okullarından da alıp bir daha belirlenen merkezi noktalara bırakıyorlar. Eğitim var ise, gelecek de var. Toplumsal belediyecilik anlayışımızla eğitime olan dayanağımız artarak devam edecek” dedi.

Öbür öğrenciler de faydalanabilecek

Lider Şimşek, fiyatsız servis uygulamasından yalnızca Dr. Şerafettin Tombuloğlu ve Fazilet Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerinin değil, güzergahlarda bulunan okullarda tahsil nazarann tüm öğrencilerin faydalanabileceğini de kelamlarına ekledi.

Öğrencilere yönelik fiyatsız servisi verecek otobüslerin hareket noktaları, kalkış saatleri ve güzergahları ise şöyleki;

FAZİLET BAYAZIT ANADOLU LİSESİ

KALKIŞ SAATİ: 08.00

KALKIŞ NOKTASI :
BALDUDAK İLKÖĞRETİM OKULU (GÖBEK)

1.DURAK: KAYMAKAMLIK

2.DURAK: MEVLANA PARK

3.DURAK: OĞUZ KAĞAN USTA CADDESİ (IŞIKLAR)

4.DURAK: HASTANE

VARIŞ NOKTASI: FAZİLET BAYAZIT ANADOLU LİSESİ

OKUL ÇIKIŞ SAATİ: 15.30

KALKIŞ NOKTASI :
FAZİLET BAYAZIT ANADOLU LİSESİ

1.DURAK: HASTANE

2.DURAK: OĞUZ KAĞAN USTA CADDESİ (IŞIKLAR)

3.DURAK: MEVLANA PARK

4.DURAK: KAYMAKAMLIK

SON DURAK : BALDUDAK İLKÖĞRETİM OKULU (GÖBEK)

DR ŞERAFETTİN TOMBULOĞLU ANADOLU LİSESİ

KALKIŞ SAATİ:
06.45

KALKIŞ NOKTASI DURAK: GÖLBAŞI HALK KÜTÜPHANESİ

VARIŞ NOKTASI: DR ŞERAFETTİN ANADOLU LİSESİ

Fiyatsız servisler öğle saat 11.30’da ikili eğitimde öğlenci olan öğrencileri Gölbaşı Halk Kütüphane’sinin önünden alıp okula götürecek. Dönüşte de sabahçı öğrencileri Gölbaşı Halk Kütüphanesi önüne geri getirecektir.

Fiyatsız servis Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde okul çıkışı saati olan 16.20’de okul önünde hazır bulunacak ve öğrenciler Gölbaşı Halk Kütüphanesi önüne getirilecektir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR