Giovanni Guidetti’nin Amacı Dünya Şampiyonası!

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi antrenörü Giovanni Guidetti, “Son oynadığımız Dünya Şampiyonası sanırım ulusal kadronun oynadığı en berbat turnuvalardan bir tanesiydi. O yüzden bu yılki şampiyonada bunu temizlemek istiyoruz.” dedi.

“Yorgun değilim, 4 gün tatil yaptım”

Guidetti, katılacakları voleybol turnuvalarıyla ilgili maksatlarını AA muhabirine anlattı. Vakıfbank’la lig şampiyonluğu yaşadığını hatırlatan Guidetti, “Yorgun değilim, 4 gün tatil yaptım. Şu an yeni bir başlangıçtayız ve bu kadro bana her vakit hayli büyük bir heyecan ve epey büyük bir güç veriyor.” diye konuştu.

“Onların hepsi artık birer rol model Türkiye’de”

Türkiye’de kız çocuklarının voleybola olan ilgisinde ve voleyboldaki muvaffakiyetlerde katkısını kıymetlendiren Guidetti, “Ben şanslı bir beşerim. Bu kadar eksiksiz, şahane oyuncularla, ekibimle bir arada olduğum için, onlarla birlikte çalıştığım için şanslı biriyim. Onların hepsi artık birer rol model Türkiye’de, bütün kız çocukları için, bütün gençler için. Yaptıkları idmanlar, gösterdikleri tutku, bağlılıkları, disiplinleri herkese örnek olacak nitelikte. O yüzden ben onlarla çalıştığım için epey şanslı olduğumu düşünüyorum.” sözünü kullandı.

“Kız çocukları için en yanlışsız spor voleybol diyebilirim”

Türkiye’de voleybola olan ilginin arttığını anlatan Giovanni Guidetti, şunları söylemiş oldu: “Amerika’da şu an kız çocukları için voleybol birinci sırada geliyor. Bence Türkiye’de de artık voleybol kız çocukları için birinci sırada geliyor. Zira voleybol şahane bir grup oyunu. Burada grup oyunu oynarken aslında paylaşmayı, bir arada olmayı ve buradaki zorlukları öğreniyorsunuz. Size epey fazla şey katıyor. Tek başınıza olduğunuzda hiç bir şey kazanamazsınız yahut kaybedemezsiniz. bununla birlikte kimi oyuncuların alanda oynarken oburlarının onları beklemesi, benchte oturmaları gerekiyor. Bunun da insan ömrüne hayli fazla şey kattığını düşünüyorum. O yüzden kız çocukları için en yanlışsız spor voleybol diyebilirim.”

Bu sene ulusal kadroda hayli fazla değerli amaçları olduğunu da kelamlarına ekleyen Guidetti, “Son oynadığımız Dünya Şampiyonası sanırım bu ekibin oynadığı en makus turnuvalardan bir tanesiydi. O yüzden bu yılki Dünya Şampiyonası’nda bunu temizlemek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.