Geleceğin Ekranı eğitmenleri 12 Ekim’de öğretmenlerle buluşuyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Geleceğin Ekranı eğitmenleri 12 Ekim’de öğretmenlerle buluşuyor
Dijital okuryazarlık ve dijital ebeveynlik şuurunun yaygınlaştırılması hedefiyle Netflix, Habitat Derneği ve ICC Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilen “Geleceğin Ekranı” projesi öğretmen ve ebeveyn eğitimleri ile başlıyor. Birinci eğitim 12-13 Ekim tarihlerinde öğretmenlere online olarak verilecek. Yıl sonuna kadar devam edecek olan eğitimlerle üç bini aşkın öğretmen ve aileye ulaşılması hedefleniyor.

İstanbul, 8 Ekim 2021 –
Netflix, Habitat Derneği ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Ulusal Komitesi işbirliğiyle hayata geçirilen “Geleceğin Ekranı” projesi öğretmenlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dijital eğitim ve dijital okuryazarlık alanında uzman isimlerin iştirakiyle gerçekleştirilecek eğitimler 12-13 Ekim tarihlerinde öğretmenler ile başlıyor. Habitat alanında uzman eğitmenler tarafınca Ekim – Aralık ayları içinde online olarak gerçekleştirilecek eğitimler öğretmenlerin yanı sıra ebeveynleri de kapsayacak. Toplamda sekiz buluşmadan oluşacak eğitimlerde yıl sonuna kadar bine yakın öğretmen ve aileye ulaşılması planlanıyor. Ders içerikleri öğrencilerin dijital dünyada şuurlu içerik tüketimi yapmasını kolaylaştıracak özel bir eğitim seti ile desteklenecek.

Moderatörlüğünü Dr. Elif Posos Devrani’nin üstleneceği buluşmaların eğitimci takımında Türk-Alman Üniversitesi Öğr. Gör. Sultan Edip, Türk-Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Mona Aykul, Avukat Yaşar Canpolat ve Psikolog Dr. Hale Ogel Balaban bulunuyor. süratle gelişen teknolojinin çocuk gelişmenindeki rolünden günümüzde çocuk haklarına ve ortak tecrübeye sahip olmanın değerinden aile içi medya planı hazırlamaya kadar biroldukca hususta kapsamlı bilgiler verilecek. Öğretmen ve ebeveyn eğitimleriyle dijital okuryazarlık ve ebeveynlik anlayışının toplum geneline yayılması ve genç kuşaklara şuurlu içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılması hedefleniyor. “Geleceğin Ekranı” projesi kapsamında eğitimlere dahil olmak isteyen tüm öğretmen ve ebeveynler Habitat’ın resmi web sitesi üzerinden müracaat yapabilecek.

Öğretmenler İçin Dijital Dünya Dersleri

Dijital çağda öğretmenlik için gereksinim duyulan yetkinliklerin uzmanlar tarafınca aktarılacağı eğitimlerde dijital dünyanın ve ekran güvenliğinin öğrenciler için değerine vurgu yapılacak. “Öğretmen Buluşmaları” birinci vakit içinderda 12 – 13 Ekim’de başlayacak. 2 – 3 Kasım, 30 Kasım – 1 Aralık ve 14 – 15 Aralık tarihlerinde devam edecek olan buluşmalarda Türkiye’nin dört bir yanından farklı branşlardaki 400’ü aşkın öğretmen, öğrencilerin dijital okuryazarlık şuurunu artırmak emeliyle bir ortaya gelecek.

Dijital Çağda Ebeveyn Olmanın İncelikleri

“Geleceğin Ekranı” projesi kapsamında dijital ebeveynlik kavramı bilgilerinın ve dikkat edilmesi gereken noktalarının ebeveynlere tesirli ve interaktif prosedürlerle paylaşılması amaçlanıyor. Birincisinin 19 – 20 Ekim tarihleri içinde gerçekleşeceği “Ebeveyn Buluşmaları” 23 – 24 Kasım, 7 – 8 Aralık ve 21 – 22 Aralık tarihlerinde devam edecek. Dijital çağda ebeveynlik için gereksinim duyulan yetkinliklerin ve dijital dünyada ekran kullanmasının kıymetinin konuşulacağı eğitimlerde uygulamalı olarak aile içi medya planı örnekleri de paylaşılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR