Elon Musk, sosyal medya paylaşımlarının Tesla’nın hisse fiyatını artırmadığını söyledi

Gezgin

Global Mod
Global Mod
Davanın yatırımcılarından ve davacılarından biri olan Glen Littleton, Çarşamba günü tanık kürsüsünde, Bay Musk’ın şirketin özelleştirilmesiyle ilgili Twitter’daki ilk açıklamasının kesin göründüğünü söyledi. Sonuç olarak, Bay Littleton opsiyon ticaretine başladığını söyledi.

71 yaşındaki Bay Littleton, Tesla’nın özelleştirilmesine atıfta bulunarak, “Beni hemen hemen yok ederdi,” dedi. “Geçimimi güvence altına almak istedim. Bu benim varlığım için bir tehdit oluşturuyordu.”

Davanın bir başka yatırımcısı ve davacısı olan Timothy Fries, Cuma günü Bay Musk’ın Twitter’daki ilk yorumunun Tesla’ya yatırım yapmak için iyi bir fırsat sunduğunu söyledi. Ertesi gün şirketin hisselerini satın aldı.

Bay Fries, “Tweeti görene kadar hisse senedi almaya hazır değildim” dedi. Anlaşmanın hala müzakere edildiğini düşünüyordu, ancak Bay Musk’ın gönderisinin “nişanlı bir taraf vardı ve bu fonlar doğrulandı” anlamına geliyordu.

Süreç, Bay Musk’ın Twitter’ı devralmasından ve bu şirketin çalışanlarının çoğunu işten çıkarmasından üç aydan kısa bir süre sonra başladı. Ayrıca sosyal medya platformunun içerik kurallarını değiştirerek ve eski Başkan Donald J. Trump da dahil olmak üzere geçmişte hesapları yasaklanan bazı kullanıcıları eski haline getirerek birçok kişiyi yabancılaştırdı.

Musk’ın ekibi, Twitter’ı satın almasının yerel düzeyde yer alması nedeniyle San Francisco’da adil yargılanamayacağını savunarak davayı Tesla’nın bulunduğu Austin, Teksas’a taşımaya çalıştı. Yargıç Chen talebi reddetti.

Salı günkü jüri seçimi sırasında, bazı aday jüri üyeleri Musk’ı “pek hoş olmayan”, “başka bir kibirli zengin adam” ve ara sıra “yanlış bilgilendirilmiş” sosyal medya gönderileri yazan bir kişi olarak tanımladı. Bu yargıçlardan hiçbiri seçilmedi.

Bunun yerine, dava iki kadın ve yedi erkekten oluşan bir jüri tarafından kararlaştırılacak – bunlardan biri jüri anketinde Bay Musk ve Tesla hakkındaki düşüncelerinin “hiçbir şey” olmadığını söyledi ve biri Bay Musk’ı “hızlı kalkınan” olarak nitelendirdi. işadamı, “Sürecin yaklaşık üç hafta sürmesi bekleniyor.

Peter Eavis raporlamaya katkıda bulundu.