E-spor Eğitim Merkezi The Academys Alternatif Meslek Sahibi Olma İmkanı Sunuyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
E-spor Eğitim Merkezi The Academys Alternatif Meslek Sahibi Olma İmkanı Sunuyor
Şiddetli Holdingin ana partnerliğinde gerçekleşen, toplumsal ve çevresel yarar üreten teşebbüslerin desteklenmesi kapsamında tesir hızlandırıcı programı imece impacte katılmaya hak kazanan 7 tesir odaklı teşebbüsten biri olan The Academys, program kapsamında yarattığı toplumsal etkiyi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın takviyesi ile BctA grubu tarafınca hazırlanan tesir raporuaracılığıyla ölçeklendirdi. E-spor ekseninde turnuva, canlı yayın, toplumsal medya ve veri collection üzere tahliller sunan ve her projesinde 15 milyondan fazla görüntülenmeye ulaşan The Academys, bireylere ve kurumlara e-spor alanında sunduğu eğitimler ve projeler ile mesleksel gelişim alanı ve alternatif meslek imkanı sağlıyor.

The Academys
, bilhassa bayanlar başta olmak üzere e-spor konusunda uzmanlaşmış eğitmen eksikliği, e-spor sanayisindeki (oyun ve yaratıcı ekonomi) iş fırsatlarına ait gereğince farkındalığın olmaması, daldaki makul fiyatlı iş fırsatlarının hudutlu olması üzere sorunlardan yola çıkarak eğitmenlerin marifetlerini belirlemeleri ve geliştirmeleri için destekleyici etkinlikler sunan bir çevrimiçi eğitim programı geliştirdi. Program kapsamında tahsil gereksinimlerini anlamak için öğrenciler ve çalışanlarla görüşebilecekleri yerleşik bir platform da bulunuyor. Bu alanda farklı rollerle yer almak isteyenlere de bir yol haritası sunan The Academy’s dünyanın birinci e-spor eğitim merkezi olma özelliğini taşıyor.

The Academys
, B2B iş modeliyle, kurumlara ve markalara gereksinim duydukları e-spor eğitimlerini ve entegrasyonunu sunmanın yanı sıra son müşterilere direkt eğitimler de sağlıyor. The Academys tarafınca yetiştirilen eğitmenler üniversitelerde, lokal idarelerde, özel kesimde ve kamu bölümünde çeşitli paydaşlıklar geliştirip, yaratıcı sanayiye katılarak kendi müşterilerini edinmeyi sürdürüyorlar.

The Academys ile birlikte e-spor sanayisindeki bayan sayısı arttı

Teşebbüsün faaliyetlerinin en kıymetli neticelerindan biri de, e-spor sanayisine dahil olan bayanların sayısının artıyor olması. The Academys’in kurucusu Burak Çevik, teşebbüsüyle eğitmenlerin daha yüksek gelir elde edebilmesi için değişimi tetiklediklerini belirtiyor. Çevik bu durumu “The Academys, e-spora ait farkındalığın giderek daha geniş kısımlar tarafınca kabul görmesine de imkan tanıyor” biçiminde tabir ediyor.

The Academy’s, e-spor dünyasında kendine yeten ve ölçeklenebilir bir sistem yaratmak, istihdamı artırmak ve cinsiyet ayrımını azaltmak misyonuyla; Türkiye’nin en yenilikçi teşebbüslerinden biri olarak öne çıkıyor.

The Academy’s, büyüyen e-spor sanayisinde maaşlı işler edinebilmeleri için gerekli hünerlere sahip olan yetişkinlerin sayısını artırmak, lokal ve global e-spor piyasasını desteklemek üzere kendine yeten ve ölçeklenebilir bir sistem yaratmak üzerine çalışırken, Birleşmiş Milletler tarafınca ilan edilen sürdürülebilir kalkınma maksatları kapsamındaki “Nitelikli Eğitim” ve “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” hususlarına direkt katkı sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR