Dilek Sabancı eğitim mükafatları bu yıl üç kız öğrencinin oldu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Dilek Sabancı eğitim mükafatları bu yıl üç kız öğrencinin oldu
Sabancı Vakfı’nın başarılı öğrencileri desteklemek emeliyle 21 yıldır sürdürdüğü “Dilek Sabancı Eğitim Mükafatları” 2020-2021 eğitim-öğretim devrinin sonunda sahiplerine verildi. Dilek Sabancı tarafınca yaptırılan ve birinci öğrencilerini 1997 yılında kabul eden Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni derece ile bitiren birinci üç öğrenci toplamda 50 Cumhuriyet altını karşılığı Türk lirasının sahibi oldu.

Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ödül kriterlerini sağlayan öğrenciler içinde okul birincisi Sıla Ece Kaya’ya 25, ikincisi Çağla Ayşe Er’e 15 ve üçüncüsü Ceren Karakuş’a 10 altın karşılığı Türk lirası ve muvaffakiyet sertifikaları verildi.

Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, onlara şu kelamları iletti: “Sabancı Vakfı olarak uzun yıllardır gençlerin eğitimine katkı sağlama amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar Türkiye’nin her bölgesine eğitim kurumlarından öğretmenevlerine, öğrenci yurtlarından kültür merkezlerine kadar, ortalarında Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de yer aldığı 120’yi aşkın kalıcı eser kazandırdık. Bugün burada kutladığımız muvaffakiyetlerinizin ardında epeyce büyük bir emek var, üç bedelli kız öğrencimizin bu mükafatı alıyor olması bizleri ayrıyeten gururlandırıyor. Pandeminin şiddetli şartlarında devam ettiğiniz eğitim-öğretim hayatınızda elde ettiğiniz muvaffakiyetler için sizi kutluyorum, öğretmenlerinize ve ailenize kıymetli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hayalini kurduğunuz mesleklerde başarılı olmanızı dilerim.’’

Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bu sene 243 öğrenci mezun oldu. Dilek Sabancı Eğitim Mükafatları kapsamında her yıl olduğu üzere bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanı alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye lisans tahsilleri müddetince “Dilek Sabancı Muvaffakiyet Bursu” veriliyor.

Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Sabancı Vakfı tarafınca 25 derslik kapasitesine sahip olarak yaptırılan ve kullanım hakkı Ulusal Eğitim Bakanlığı’na devredilen Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, birinci öğrencilerini 1997 yılında kabul etti. Meslek lisesi bünyesinde her biri 40’ar kişilik olmak üzere 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı, kütüphane, 600 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve 120 kişilik konferans salonu yer alıyor. Dilek Sabancı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi eğitime başladığından bu yana “muhasebe finansman”, “bilişim teknolojileri”, “pazarlama ve perakende”, “büro idaresi ve sekreterlik” kollarında öğrencileri iş hayatına ve yükseköğretime hazırlamakta olup, İstanbul Valiliği Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle yalnızca “bilişim teknolojileri” alanında öğrenci kabul eden, imtihanlı ve hazırlık sınıfı bulunan bir lise olmaya hazırlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR