Deü Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Öğrencilerine Kavuştu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Deü Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Öğrencilerine Kavuştu
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ), kısa müddet evvel İzmir’e kazandırdığı DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi, 2021-2022 Akademik Yılı’yla birinci öğrencilerine kavuştu. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, DEÜ’nün sıhhat alanında yaptığı çalışmaları zenginleştirerek ülkemize ve İzmir’e hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ‘2021-2022 Akademik Yıl Açılışı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni’, 15 Temmuz Sıhhat ve Sanat Yerleşkesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 2019 yılında kurulan ve 2021 Güz Dönemi’nde öğrenci almak için Yükseköğretim Şurası Başkanlığı’na (YÖK) müracaat yapan DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi, 2021-2022 Akademik Yılı’yla birinci öğrencilerine kavuştu. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar da ülkemize ve İzmir’e bilimsel araştırma, eğitim ve sıhhat alanında hizmet edecek, ortalarında okul birincilerinin de yer aldığı 61 DEÜ’lü genç diş tabibi adayını birinci günlerinde yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.

SORUMLULUKLARIMIZI BİLİYORUZ

Rektör Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bir devlet üniversitesi olduğunu ve ayrıcalıklarının yanında biroldukca sorumluluğunun da bulunduğunu söz ederek, “Mensuplarımızın olağanüstü uğraşları ve akademik çalışmaları yardımıyla büyük ailemiz, URAP 2021 Raporuna nazaran Türkiye’de birinci 10; dünyada ise birinci 1000 üniversite içinde yer alıyor. Bu gerçeklik, ulusal ve milletlerarası amaçları bulunan kurumumuza sıhhat üzere kritik kıymete sahip bir alanda önemli sorumluluklar yüklüyor; hizmetlerimizin zenginleştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için bizleri motive ediyor. Bu yıl birinci öğrencilerini alan Diş Hekimliği Fakültemizin ise bu yaklaşımımızın ve niyetlerimizin doğal bir kararı olduğunu belirtmek istiyoruz. YÖK nezdinde yürüttüğümüz teşebbüslerin akabinde; saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın 4 Ekim 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan sonucu ile fakültemizi kurmuştuk. Şu anda 15 Temmuz Sıhhat ve Sanat Yerleşkemizde bulunan fakültemizde; 8 anabilim kolu ve 61 öğrencimiz ile yeni akademik yıla birinci defa başlayacak olmanın memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde yürütülecek akademik çalışmaların ve öğretim faaliyetlerinin fakültenin markalaşmasında değerli katkılar sağlayacağını tabir eden Hotar, “Bu niyetlerle üniversitemize her fırsatı sunan aziz milletimize ve saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Fakültemizin kurulmasında emeği olan mensuplarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Merasime katılan Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın büyük emekleriyle kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ile sıhhat alanında yoncanın tüm yapraklarını tamamladığını söylemiş oldu. Konuşmasında öğrencilere seslenen DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Candan Efeoğlu da diş hekimliğinin kuvvetli bir eğitim gerektirdiğini söz ederek, “Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın ve üst idaremizin takviyeleriyle yeni teknolojilerle daima güncellenen eğitimlerimizle sizleri geleceğe hazırlayacağız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR