Daha yüksek gıda fiyatları daha büyük kârlar anlamına geliyor, ancak tüketiciler karşı koymaya başlıyor

Gezgin

Global Mod
Global Mod
Ve gıda enflasyonu hafifledi. Mart ayında gıda fiyatları TÜFE’ye göre bir önceki aya göre değişmedi ve ev gıda fiyatları yüzde 0,3 düştü. Ancak restoranlarda fiyatlar Şubat ayına göre yüzde 0,6 artarak artmaya devam etti.

Yine de, bazı müşteriler satın alma alışkanlıklarını değiştiriyor. 31 yaşındaki Kylie Park, Hawaii, Oahu’daki yerel Safeway’e giderken oğlu için üç veya dört kutu Pop-Tarts Bites alırdı. Ancak ikramlar daha pahalı hale geldi, bu yüzden genellikle her seferinde yalnızca bir paket alıyor. Ayrıca, toplu erzak için Costco’ya yaptığı gezileri atlayarak, çok fazla meyve suyu almayı bıraktığını söyledi.

“Eskiden çok fazla alırdım; Yarı zamanlı güzellik uzmanı ve içerik yaratıcısı olarak çalışan Bayan Park, “Bunların hiçbirine ihtiyacım olmadığını fark ettim” dedi. “Geri döneceğimi sanmıyorum.”

Temel gıda ürünlerine daha yüksek fiyatlar ödediğini ve bütçesinin çoğunu market ürünlerine harcadığını sözlerine ekledi. “Satın aldığım her şey genellikle ne yersek onu alıyoruz” dedi.

Diğer tüketiciler daha ucuz jenerik ilaçları tercih ediyor. Kodali, şirketlerin fiyatları çok fazla yükselttiğinde tüketicilerin alternatifler aradığını söyledi. “Temel olarak rakiplerinizi izleyicileriniz olan bir grup insana tanıttınız” dedi. “Sonunda gördüğünüz şey bir uzlaşmadır.”

Dianna Anderson’ın mısır gevreği markaları hakkındaki görüşü, “Markayı alamıyorsam, almayacağım” şeklindeydi. Ancak enflasyon, kahvaltı bütçesini aşındırmaya başlayınca, Mx. Zamirleri kullanan 37 yaşındaki Anderson, Target’tan jenerik mısır gevreği almaya başladı.

Mx, “Muhtemelen Target markasına sadık kalırdım” dedi. Anderson, Minneapolis’te kâr amacı gütmeyen bir kuruluşta çalışan bir yazar. “Bu iyi bir ürün ve daha ucuz.”