Çünkü Jasmine Paolini'den Simone Bolelli'ye ve Andrea Vavassori'ye kadar İtalyanlar kaybediyor ama yine de gülümsüyorlar

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Bugüne kadar duyguları ölçen hiçbir araç yoktur. Panas (Olumlu ve Olumsuz Etki Tablosu) gibi testler kullanılır: Minimum bir sonuç elde etmek için, 1'den 5'e kadar bir puanın on olumlu sıfatla ve aynı sayıda olumsuz sıfatla ilişkilendirilmesi gerekir. Slam finalinde oynamak üzere olan birinin bunu yapması kolay değil. Elbette, merkezin resmi sözcüsü Mark Maury, sondaki “i” harfini vurgulamadan adını bağırdığında: aferin! -Jasmine Paolini'nin kalbi güçlü bir şekilde atıyor, en azından onunkinin benimkinin nasıl attığına bakılırsa. Daha sonra, neredeyse yarım saat boyunca o ve Iga eşit şartlarda rekabet eder ve her biri için fark edilemeyen ama yeterli varyasyonlarla, rakibi zora sokmak için güçlü, tercihen merkezi takaslar düzenlerler. İkinci ve üçüncü oyunda her ikisi de servisten vazgeçti, ardından Swiatek, bir sonraki servis turunda hemen onayladığı şanslı bir molanın avantajını kullanarak yola çıktı. O andan itibaren, Philippe-Chatrier'in on beş bin izleyicisi, Polonyalının neden ilk takipçisinden (11695 Iga, 7988 Coco Gauff) neredeyse dört bin puan önde dünyanın 1 numarası olduğunu ve hepsinden önemlisi, nasıl olduğunu açıkça anlıyor. 23 yaşındayken bugün dördü Open de France olmak üzere beş slam kazandı (2023'te şampiyon, 2020 ve 2022'de de zafer kazanmıştı).

3-2 Yasemin, önceki iki maçta kendisine toplam altı maç kazandıran (Çek Cumhuriyeti'ndeki uzak bir ITF turnuvasında 6-2 6-1, 6-3 6-) Polonyalının hakimiyetinden dolayı psikolojik olarak sıkıntı çekiyor. 0 iki yıl önce ABD Açık'ta). Sonraki 35 dakika, Renzo Furlan'ın – birisinin aceleyle görevden aldığı ve bunun yerine İtalyan tenisinin müthiş bir kaynağı olan bir antrenör – öğrencisinin gururla karşı çıkmaya çalıştığı, halkın çok takdir ettiği bazı şutlar attığı etkileyici bir güç biçimine dönüşür, ancak bunu başaramazlar. Oyunun yönünü tersine çevirmeyin. Art arda kazanılan on oyun sayesinde Iga ilk seti 6-2, ikinci sette ise 5-0 öne geçti. İtalya'nın 1 numarası, formaya bir adım uzaklıkta, diğer iki kez olduğu gibi en az üçüncü maçı kazanmayı başarıyor. Toplamda maç 68 dakika sürüyor. Açık dönemde üçüncü kez Paris'teki İtalyanlar turnuvanın yedinci ve son etabında kaldılar: 2011'de Francesca Schiavone'nin Çinli Li Na'ya karşı başına gelen de buydu (ancak Milanlılar bir yıl önce finalde Amerikalı rakibini mağlup etmişti). Samatha Stosur) ve ertesi yıl Rus Maria Sharapova'ya karşı Sara Errani'ye.

Teşekkür ritüelinin ardından konuşan Jasmine, yarın çiftler finalinde Sara Errani ile birlikte sahaya geri döneceğini unutmadı. Rakipleri Amerikalı Coco Gauff ve Çek Katerina Siniakova olacak. Bu, kendin için üzülmemenin mükemmel bir yolu, daha önce bunu yaptığını sanmıyorum. Basın toplantısında olgun ve pozitif bir insan gibi gülümsüyor ve düşünüyor. Her zaman olduğu gibi. Şöyle diyor: “Mutlu bir an. Eskiye göre daha sağlamım. Kendimi öyle tutmalıyım. Büyümek için yerim var. Bugün hayatımın en önemli ve zorlu maçıydı ama bu seviyede rekabet gücüyle sahaya çıkmayı seviyorum. Iga tek kelimeyle inanılmazdı. Topu çok çabuk geliyor, bugün sanki bir adamla, güçlü bir profesyonelle değiş tokuş yapıyormuşum gibi hissettim.” Geleceğe dair: “Dünyada 7 numara olmayı beklemiyordum ve bu beni bile tuhaf kılıyor. Daha önce Bu vuruşu düşünmek bile istemedim. Artık her turnuvaya odaklanacağım, biliyorum, her şey biraz farklı olacak, üzerimde daha fazla baskı olacak, daha fazla bağlılığa alışmam gerekecek ama bu. aynı zamanda hoş karşılanır: bu benim sonuçlarımın sonucudur”.

Furlan'la ilişki hakkında: “Renzo ve ben aynı dalga boyundayız. Biz çok konuşuyoruz. Her adımımızı keyifle yaşıyoruz. Bizim çalışma şeklimiz bu.” İki gün önce, yarı finalde Mirra Andreeva'yı yendikten sonra Jasmine çocukluğundaki hayallerinden, zamanın geçmesiyle onları nasıl dönüştürdüğünden, küçülttüğünden ve son zamanlarda nasıl olduğundan bahsetmişti. aylar sonra hayata geri dönmüşlerdi çünkü “artık kendime inanıyorum çünkü asla ulaşabileceğimi hayal etmediğim yerdeyim.” Ve 28 yaşındaki Bagni di Lucca'lı kız için hayallerin zamanı daha yeni başlıyor.

İtalyanların şanslı günü değil. Simone Bolelli ve Andrea Vavassori üst üste ikinci slam finallerini kaybettiler: Melbourne'de Hintli Rohan Bopanna ve Avustralyalı Mathew Ebden (7-6 7-5), ABD'de eğitilmiş Salvadorlu Marcelo Arevalo ve Hırvat Mate Paviç karşısında. Paris (7-5 6-4). Bu sefer her iki sette de mola vermeyi başaramadan kavga ettikten sonra pes ettiler. Bolognese-Torino çifti yakın zamanda kuruldu: neredeyse hâlâ alışma aşamasında. Paviç ve Arevalo unvanlarla dolu tecrübeli isimler. Slam seviyesinde Hırvat oyuncu, 2018'de Melbourne'da Oliver Marach'la, 2020'de Flushing Meadows'ta Bruno Soares'le ve 2021'de vatandaşı Nikola Mektic'le Wimbledon'da galip geldi. Arevalo, 2022'de Hollandalı Jean-Julien Rojer ile birlikte Roland Garros kupasını kaldırdı. Bugünkü başarısıyla Paviç, Bryan ikizleri Daniel Nestor, Todd Woodbridge ve Mark Woodforde'un arasına katılarak en az bir kez dört çift slam kazanan Açık dönem oyuncularının arasına katıldı. Jasmine'in à-la-mode'u gülümseyen Simone ve Andrea, bu yıl düzenli olarak turnuvaların son aşamalarına ulaşmayı başaran çift. Olimpiyat açısından bakıldığında bu neredeyse kesin bir madalyadır.

2007 doğumlu Federico Cinà bile (ATP “a” üzerindeki vurguyu kaldırdı) bile şampiyonluğu kazanamadı çünkü çok güçlü Japon Rei Sakamoto ile eşleşerek gençler turnuvasının çiftler finalinde oynadı. 6-4 7-6'lık galibiyet sayesinde kupa Norveçli Nicolai Budkov Kjaer ve Avusturyalı Joel Schwaerzler'in oldu.