Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) Meslek Edinme Programı Müracaatları Başladı

Ryan

Global Mod
Global Mod
Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) Meslek Edinme Programı Müracaatları Başladı
Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın (CEV) 33 yıldır muvaffakiyetle sürdürdüğü mesleksel eğitim programının yeni periyodu için müracaatlar başladı. 18-25 yaş içindeki gençlere yeteneğini işe dönüştürme imkânı sunan CEV, ‘Meslek Edinme Programı’na katılan lise mezunu gençlere, eğitim aldıkları müddet boyunca burs dayanağı ve staj imkanı da sağlıyor. Eğitim sürecini, muvaffakiyetle tamamlayan öğrencilerin Meslek Lisesi diploması sahibi olabildiği programa müracaatlar 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın “Uzman Ol, Üretken Ol, Gelecek Ol” sloganıyla, hem gençlere meslek edindirme birebir vakitte Türkiye endüstrisi ve üretimine katkı sağlama vizyonuyla yürüttüğü “Meslek Edinme Programı”na müracaatlar başladı. Günümüzün gereksinimlerine uygun olarak E-learning ve VR teknolojilerinin de kullanıldığı mesleksel eğitim programlarına, 18-25 yaş ortası lise mezunu gençler başvurabiliyor. CEV’in Meslek Edinme Programı’nı muvaffakiyetle tamamlayanlar, MEB onaylı meslek lisesi diploması alıyor.

İş ve Staj İmkanı Sunuluyor

Müracaatları 15 Ağustos’a kadar devam edecek olan Meslek Edinme Programı kapsamında, Endüstriyel Kalıp Programı’ndaki tüm müfredatı içeren dersler ile zenginleştirilmiş, “Bilgisayarlı Makine İmalatı Meslek Edindirme Programı”nda yer alan mesleksel eğitimlerin yanı sıra, gençlere, şahsi gelişim eğitimleri de veriliyor ve üst seviye yöneticiler tarafınca mentorluk yapılıyor. Program boyunca CEV tarafınca iştirakçilere finansal takviye bursu ve staj imkanı da sunuluyor. Programı tamamlayanlara, programın iştirakçisi olan ve gençlere mentor olarak takviye veren üst seviye yöneticilerin çalıştığı şirketler ile Coşkunöz Holding ve bağlı şirketleri tarafınca staj ve istihdam imkanları da tanınıyor.

Eğitimler 18 Ay Boyunca Devam Edecek

Meslek Edinme Programı kapsamındaki eğitim programları 18 ay boyunca devam ediyor ve eğitimlerin 6 ayı Coşkunöz Holding şirketlerinde gerçekleştiriliyor. Program kapsamındaki eğitimler 6 Eylül tarihinde başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR