CHP'li Beko: Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az 1500 lira olmalıdır

Ryan

Global Mod
Global Mod
CHP'li Beko: Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az 1500 lira olmalıdır

CHP'li Beko, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Türkiye işçi sınıfının dünya emek hareketin ve halkımızın Uluslararası 1 Mayıs Birlik Dayanışma Mücadele Gününü kutluyorum. 1 Mayıs şehitlerini sevgi ve saygıyla anıyorum. Demokrasiyi, hukuku, evrensel temel hak ve özgürlükleri yok sayan sanayi rejimine karşı bu yılda her zaman ki gibi demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. İşimiz, aşımız, geleceğimiz, özgürlüğümüz ve sağlığımız için 1 Mayıs'ta mücadelemizi sürdüreceğiz. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi sürecinde Covid-19 meslek hastalığı olarak kesinlikle kabul edilmelidir. Kod 29 ve ücretsiz izin zulmüne son verilmelidir. Tüm çalışanlara bir an önce aşı yapılmalıdır. Bu süreçte işsiz kalan işçilere asgari ücret düzeyinde maaş verilmelidir. Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az 1500 lira olmalıdır ve unutulmamalıdır ki İstanbul Sözleşmesi uygulanırsa yaşatır. Bu duygularla tekrar 1 Mayıs Birlik Dayanışma ve Mücadele Gününü kutluyorum. Yaşasın işçilerin birliği. Yaşasın halkların kardeşliği. Yaşasın Türkiye işçi sınıfı. Yaşasın Uluslararası birlik dayanışma. Yaşasın 1 Mayıs.

Kani BEKO

CHP İzmir Milletvekili

ALINTIDIR