Canik Meslek Edindirme Kurslarına Tam Not

Ryan

Global Mod
Global Mod
Canik Meslek Edindirme Kurslarına Tam Not
Canik Meslek Edindirme Kursları’nı (CAMEK) ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, istihdam garantili projeyi başarılı bulduğunu tabir etti.

AK Parti Etraf, Kent ve Kültürden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Canik Belediyesi bünyesinde eğitim faaliyeti gösteren Canik Meslek Edindirme Kursları’nda (CAMEK) incelemelerde bulundu. AK Parti Vilayet Lideri Ersan Aksu ve Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı ile bir arada CAMEK’i ziyaret eden Karaaslan, mobilya dalına nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam imkanlarını artırmak emeliyle hayata geçirilen proje ve yatırımlarla ilgili bilgi edindi. CAMEK projesinin kentin iktisadına fazlaca büyük katkı sağlayacağını söyleyen Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Lider Sandıkçı’yı ve projeye katkı sağlayan tüm takımı tebrik etti. Eğitim ve üretim alanının büyük emek ve yatırımlar kararı teşekkül etmiş olduğunu lisana getiren Karaaslan, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiğini belirtti.

MOBİLYA KESİMİNE YETİŞMİŞ ELEMAN YETİŞECEK

Kursların iş garantili olduğunu söyleyen Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, projeyle ilgili ziyaretçilere bilgi verdi. Bu proje ile Samsun’un mobilya bölümüne nitelikli eleman yetiştirerek istihdama katkı sunmayı amaçladıklarını belirten Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, ilçedeki bayanları ve dezavantajlı kümeleri bu kurslar aracılığıyla meslek hayatına ve topluma kazandırmayı hedeflediklerini söz etti.

Canik Meslek Edindirme Kursları yardımıyla Karadeniz Bölgesi’ndeki mobilya bölümünün orta eleman ve yetişmiş eleman gereksiniminin karşılanacağını söyleyen Lider Sandıkçı CAMEK’te; Bilgisayar Takviyeli 3 Boyutlu Mobilya Tasarım Kursu, CNC Operatörü Kursu, Mobilya Döşeme Kesim Kursu, Mobilya Döşeme Dikim Kursu olmak üzere dört farlı alanda eğitimin verileceğini aktardı. Eğitim için son teknolojiyle donatılmış geniş bir atölye alanı oluşturduklarına dikkat çeken Lider İbrahim Sandıkçı, kurslarda kullanılacak makine ve teçhizatın Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı aracılığıyla sağlanan yaklaşık 2 Milyon TL fiyatındaki finansmanla temin edildiğini beyan etti. Lider Sandıkçı, eğitim müddeti boyunca üretilecek mamüllerin ilçedeki gereksinim sahibi ailelere ikram edileceğini belirtti.

Projeyi fazlaca değerli ve başarılı bulduğunu kaydeden AK Parti Vilayet Lideri Ersan Aksu, CAMEK’in bayanlar ve dezavantajlı kümelerin iş hayatına ve topluma kazandırılmasına katkı sağlayacağını söylemiş oldu.

Ziyaretin sonunda Lider İbrahim Sandıkçı; AK Parti Etraf, Kent ve Kültürden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’a CNC tezgahında lazerle isminin yazıldığı ahşap levha ikram etti.

17-45 yaş içinde kursiyerlerin eğitim nazaranbileceği CAMEK kurslarına kayıtların 17 Kasım 2021 tarihine kadar devam ettiği bildirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR