Cam Kemik Hastasından Çift Ana Kısım Başarısı!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Cam Kemik Hastasından Çift Ana Kısım Başarısı!
İstanbul Okan Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nde cam kemik hastalığı niçiniyle tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Melisa Şahin de kep attı. Annesi, Melisa’yı her gün yerleşkeye getirdi. Eğitim ömrü boyunca amfi Melisa Şahin’e uygun hale getirildi.

“İş hayatına En Yakın Üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ve 22. yılını kutlayan İstanbul Okan Üniversitesi’nin 2020-2021 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü’nde toplumsal ara ve maske kuralları kapsamında düzenlenen merasimle bitmiş oldu. Mezuniyet merasimine Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. İstanbul Okan Üniversitesi’nden bu yıl 5000’e yakın öğrenci mezun oldu.

Merasimde mezunlara ve ailelerine seslenen Mütevelli Heyet Lideri Bekir Okan, dünya üniversitesi olma vizyonunun ihtiyaçlarını yerine getirdiklerini belirtti. “İngilizcenin yanı sıra Almanca, Çince, Rusça ve Arapça üzere iş dünyasındaki değeri her geçen gün daha da artan yabancı lisan eğitimleriyle birlikte en az 2 yabancı lisan bilen öğrenciler yetiştiriyoruz” dedi. Ayrıyeten İstanbul Okan Üniversitesi’nin Türkiye’de Girişimcilik Dersi veren birinci üniversite bulunmasına dikkat çekti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak konuşmasında Üniversitenin pandemi sürecindeki online eğitim muvaffakiyetini milletlerarası müsabakada aldığı mükafatla taçlandırdığını söz etti. “Online eğitim süreç idaresi başarımızla Değişim Önderi kategorisinde Blackboard Catalyst Ödülü’nün sahibi olduk. 17 aday ülke ve 130 adayın yarıştığı müsabakada Türkiye’den mükafata layık görülen tek üniversite Okan oldu.”

Amfi Melisa’ya uygun hale getirildi

Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Mezuniyet Töreni’nde cam kemik hastalığı niçiniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan Melisa Şahin de kep attı. Şahin çift ana kolunu Sıhhat Kurumları İşletmeciliği’nde, ana kısmını ise Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nde tamamladı.

Diploma Merasimi sırasında Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Onur Fayda Melisa’nın annesi Emriye Şahin’i de sahneye davet etti. Her gün kızını okula getirip götüren Emriye Şahin mezunlar ve akademisyenler tarafınca emeği niçiniyle alkışlandı.

Melisa ve Emriye Şahin’in ulaşımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi tarafınca sağlandı. İstanbul Okan Üniversitesi engelli düzeneğine sahip olsa da, Melisa için yeni düzenlemeler yaptı. Amfi Melisa’ya uygun hale getirdi.

Melisa Şahin hastane stajını İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR