Bosch, yüz maskesi üretim makinesini Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’na ikram etti

Ryan

Global Mod
Global Mod
Bosch, yüz maskesi üretim makinesini Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’na ikram etti
  • Bursa’daki Bosch Güç Aktarma Tahlilleri Fabrikası, pandeminin başından bu yana kıymetli sayılarda maske üretimi gerçekleştirilen ve salgınla çabada kıymetli bir misyon üstüne alan makineyi, Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’na bağışladı.
Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden Bosch Kümesi, pandeminin başından bu yana Covid-19 ile gayret kapsamında değerli çalışmalara imza attı. Yüz maskelerinin salgının yayılımını önlemek ismine en tesirli tekniklerden biri olduğunun anlaşılmasıyla, Bosch’un Bursa’daki özel hedefli makine üretimi ünitesi de epey kısa mühlet ortasında tek tip bir yüz maskesi makinesi üretti. Bu makineyle günlük 6.000 maske üretilerek, çalışanların maskelerini kendilerinin üretmesi sağlandı.

Bursa’daki Bosch Güç Aktarma Tahliller Fabrikası, makineyi, Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’na bağışladı. Makinenin resmi dönem teslimi, 17 Ocak Pazartesi günü okulu ziyaret eden Bosch Güç Aktarma Tahliller Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve Bosch Bursa Fabrikası Ticari Genel Müdürü Karin Gilges tarafınca gerçekleştirildi.

yavaşça seviyede öğrenme mahzuru bulunan öğrencilerin eğitim aldığı Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’nda bir atölye kurulması ve bu atölyede hem öğrencilerin el hüneri kazanması birebir vakitte maskelerin satışından okula gelir elde edilmesi planlanıyor. Bosch tarafınca okula kazandırılan makinede hala devreye alma çalışmaları sürüyor, okulda nazaranv yapan öğretmenlere makinenin çalışması hakkında eğitim veriliyor.

Bosch Güç Aktarma Tahliller Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut,

“Pandeminin başladığı birinci günlerde, Türkiye’de de çalışanlarımızın maske temininde rastgele bir meşakkat yaşamaması ismine, Bursa’da kendi maskemizi üretmek için kıymetli bir teşebbüste bulunduk. Özel makine imalatı ünitemiz tarafınca kurulan yarı otomatik üretim sınırında ve özel bir steril odada günde 6 bin maske imal edildi. Bu makineyi bir eğitim kurumuna kazandırarak, gençlerin yeni yeteneklerle donanmış biçimde hayata hazırlanması gayemize uygun bir adım atmak istedik.” dedi.

Bosch Bursa Fabrikası’nın Ticari Genel Müdürü Karin Gilges de gençlerin düzgün bir eğitim almalarının kendi ömürleri kadar tüm ülkenin geleceği için de değerli olduğunu belirterek; “Bosch olarak toplum üzerinde olumlu bir tesir yaratacak projeler gerçekleştirmeye büyük ehemmiyet veriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bağışın da bu manada değerli katkıda bulunacağına inanıyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Okumuş: “Pandemiyle gayrete katılma fırsatını bize veren Bosch’a teşekkürler…”

Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Mustafa Okumuş da devir-teslim sırasında yaptığı konuşmada şunları söylemiş oldu: “Öncelikle Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’muzda öğretmen ve özel öğrencilerimizle Giysi Teknolojileri Atölyelerimizde, maske üretebilme fırsatını bize sunan Bosch ailesine teşekkür ederiz. Pandemi sürecinde maske üretimi yaparak, ülkemiz ve milletimizin yanında yer almak istiyoruz. Bu bağış bizim için epeyce manalı. Zira bu ülkenin üzerine titrediği özel öğrencilerimizle üreterek var olma heyecanının yanı sıra ülkemizin salgın sürecinden en az ziyanla çıkması ismine verilen gayrete katkıda bulunma fırsatını bize verecek. Ayrıyeten özel öğrencilerimizin maske üretmesi sağlanarak öğrenme süreçleri zenginleştirilmiş olacak. Bu bağış öğrencilerimize uygulamalı öğrenme imkânı sunacak.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR