Bosch Termoteknik Akademi, Mesleksel Teknik Anadolu Liselerinde yaptığı atölye yenilemeleriyle eğitime takviye vermeye devam ediyor!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Bosch Termoteknik Akademi, Mesleksel Teknik Anadolu Liselerinde yaptığı atölye yenilemeleriyle eğitime takviye vermeye devam ediyor!
Bosch Termoteknik Akademi, Mesleksel Teknik Anadolu Liselerinde yaptığı atölye yenilemeleriyle eğitime dayanak vermeye devam ediyor!

Bosch Termoteknik Akademi, Antalya Konyaaltı Bahtılı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve Muş Rekabet Kurumu Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni uygulama atölyelerini kullanıma sundu.

Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Eğitim Bakanlığı Mesleksel ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Bosch Termoteknik içinde yapılan Mesleksel Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Bosch Termoteknik Akademi, eğitime verdiği dayanaklarla öğrencilerin daha kapsamlı ve kaliteli uygulamalı eğitim almalarına ve nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bosch Termoteknik Akademi; eğitim kurumlarına verdiği hizmet içi eğitim, öğretim gayeli aygıt ve görsel malzeme takviyeleri dışında, Ulusal Eğitim Bakanlığı ile 2016 Kasım ayında imzaladıkları “Eğitim Kurumları İş Birliği Protokolü” kapsamında farklı meslek liselerinde yenileme çalışmalarına da imza atıyor. Meslek Lisesi öğrencilerinin bulundukları bölgelerde muhtaçlık duydukları son teknoloji ısıtma, klima ve havalandırma ekipmanları ile atölyeleri yeniliyor.

Son olarak Antalya Konyaaltı Bahtılı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki atölye Bosch VRF klima sistemleri ve sistem otomasyonu, Bosch split klima sistemi ve Buderus yoğuşmalı kombi sistemleri kullanarak yenilenirken; Muş Rekabet Kurumu Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan uygulama atölyelesi Bosch ve Buderus konvansiyonel ve yoğuşmalı kombi sistemleriyle donatıldı. Bosch Termotenik Akademi Antalya Konyaaltı Bahtılı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi laboratuvar açılışına Bosch Termoteknik Akademi Müdürü Suat Eyi de katıldı.

Bosch Termoteknik Satış daha sonrası Hizmetler Yöneticisi Nazif Özakıncı, eğitime verdikleri dayanaklarla ilgili “Bosch Termoteknik Akademi çatısı altında uzun vakittir dalın gelişimi için sürdürdüğümüz eğitime takviye faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Meslek liselerine yaptığımız yatırımlarla ülkemizin ve kesimin nitelikli teknik işçi muhtaçlığına katkı sağlamayı ve hizmet kalitesinin daha da artmasını amaçlıyoruz. Ulusal Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız iş birliği protokolüyle Bosch Termoteknik Akademi Uygulama Laboratuvarlarına yenilerini ekleyerek eğitime dayanak vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR