Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen öğrenciler, 11 Ekim-3 Kasım içinde 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı elde ediyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen öğrenciler, 11 Ekim-3 Kasım içinde 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı elde ediyor
British Council tarafınca bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı ile öğrenciler, Birleşik Krallık’ta eğitim ile ilgili herşeyi ve hayatlarına neler kazandıracağını fiyatsız olarak keşfedecekler. Birleşik Krallık’ta eğitim görmeyi teşvik eden iki çevrimiçi aktiflik serisi olarak 11-15 Ekim ve 25 Ekim-3 Kasım tarihleri içinde gerçekleştirilecek web seminerleri ve fuar, Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Özbekistan, İsrail, Kazakistan, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’dan öğrencileri ağırlayacak.

Fuara katılan lisans ve lisansüstü öğrenciler, birebir çevrimiçi görüşmelerle 30 Birleşik Krallık üniversitesiyle bağlantı kurma talihine sahip olacak. İştirakçi üniversiteler içinde Birleşik Krallık’ın seçkin Russel Group üniversitelerinin yarısı, Guardian’ın ‘Best UK universities 2021 League Table’ listesinin üçte biri, ‘QS World University Ranking 2021’ ve ‘The Times Higher Education World University Rankings 2022’ sıralamalarında birinci onda yer alan bir üniversite bulunuyor.

Çevrimiçi aktiflik, 11-15 Ekim içinde Study UK web seminerleri ve 25 Ekim-3 Kasım içinde Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma fuarı olmak üzere iki aktiflik serisine konut sahipliği yapacak. Birleşik Krallık’ta tahsil görmek isteyen tüm öğrenci ve velilere fiyatsız olarak açık olan fuar, hem üniversite temsilcileri birebir vakitte British Council danışmanlarıyla birebir çevrimiçi etkileşim ve görüşme imkanı sağlayacak.

Birleşik Krallık üniversiteleriyle birebir görüşme ayrıcalığı

11-15 Ekim tarihleri içinde gerçekleştirilecek Study UK web seminerlerinde, Birleşik Krallık’ta eğitim ve ömür, burs imkanları, vize ve göçmenlik süreçleri, eğitim daha sonrası meslek fırsatları, sıhhat sigortası, gerekli İngilizce lisan imtihanları ve öğrenci-mezun öykülerini de içeren biroldukca farklı alanda bilgi sunulacak. 25 Ekim itibariyle 10 gün boyunca devam edecek Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma fuarı ise Birleşik Krallık’ta lisans yahut lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için 30 üniversite ile birebir etkileşim kurma ve görüşme fırsatı yaratacak.

University of Oxford ve University of Cambridge’e müracaat ipuçları, MEB ve Chevening burs imkanları ve eğitim daha sonrası meslek fırsatlarına dair 16 web semineri…

Aktiflikte, öğrencilerin Birleşik Krallık’taki eğitimini ve hayatını destekleyecek biroldukça farklı hususta web semineri olacak. University of Oxford yahut University of Cambridge temsilcilerinden birebir müracaat sürecini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve görüşmelere nasıl hazırlanılacağını dinleme bahtı elde edecek olan öğrenciler, hem de Birleşik Krallık’ta hakikat üniversite ve kısım seçimleri için dikkat edilmesi gereken noktaları da web seminerlerinde öğrenebilecek. Türkiye’den katılan öğrencilere özel olarak, vize başvurusu ve müracaat süreçleri, burslar ve eğitim finansman dayanakları hakkında bilgi verilecek. Temmuz 2021’den itibaren Birleşik Krallık’ta eğitimini tamamlayan öğrenciler, Mezun Rotası aracılığıyla ülkede iki yıllık çalışma hakkı kazanıyor. Öğrencilerin, eğitim daha sonrası meslek fırsatlarını dinleyebilecekleri web semineri şimdiden ağır talep bakılırsan konulardan biri oluyor.

Çevrimiçi fuarda bununla birlikte, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Chevening bursları ile ilgili bilgilendirme oturumları da yer alacak. Öğrenciler, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca master ve doktora programları için sunulan, tüm eğitim ve hayat masraflarını karşılayan burslar ile tıpkı imkanı veren Chevening bursları hakkında bilgi almak üzere canlı oturumlara katılabilecekler.

Fuara kayıt yaptıranlar öğrencilere fiyatsız IELTS Coach imkanı

Üniversiteye kabul kademesinde aranan İngilizce yeterlilik testi IELTS hakkında bilinmesi gerekenler, yüksek puan almayı kolaylaştıracak ipuçları ve imtihana girenlerin British Council’dan sağlanan kaynaklarla kendilerini nasıl hazırlayabileceklerine dair bilgiler, IELTS test uzmanları tarafınca öğrencilerle paylaşılacak. Bu yıl, çevrimiçi fuara kayıt yaptıranlar ayrıyeten IELTS Coach Express paketi ile olağan paketten daha yüksek kredili IELTS Coach Express paketine sahip olabilecekler. Bu fiyatsız ve özel fırsattan yaralanmak için katılcımcıların, 31 Ocak 2022’ye kadar geçerli olan rastgele bir IELTS testi oturumu için 3 Ekim-3 Kasım 2021 tarihleri içinde kaydolması ve IELTS testini satın alması kâfi…

British Council Türkiye Ülke Yöneticisi Cherry Gough, “Türkiye’de bu sene ikincisini düzenlediğimiz ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı, Birleşik Krallık’ta eğitim imkanları konusunda öğrencilere rehberlik etmeye devam ediyor. Geçen sene ağır ilgi gördüğümüz etkinliğimize, bu sene de talep epey. Aktiflikte öğrenciler, burslar, vize ve program müracaatları ve daha bir epeyce mevzuda web seminerlerinin yanı sıra, en kıymetlisi Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversiteleri ile direkt bağlantı kurarak, sorularını sorabilecek ve üniversitelerin programları ve burs imkanları hakkında ayrıntılı bilgi alabilecekler. Daha evvel yüzyüze olarak belli kentlerde düzenlediğimiz bu fuarları, Türkiye’nin her yerinden öğrenci ve velilerin katılabileceği, daha kapsamlı ve kapsayıcı çevrimiçi bir aktifliğe dönüştürmekten epey memnunuz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR