Beyaz Kalpler’de barista kursu başladı

Ryan

Global Mod
Global Mod
Beyaz Kalpler’de barista kursu başladı
Büyükşehir Belediyesine bağlı Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde Kahve Uzmanlığı (Barista) kursu yeni öğrencileri ile başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi her alanda gençlerin yanında olmaya devam ediyor. 2014 yılında faaliyetlerine başlayan Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde her kesim tarafınca aranan kahve uzmanlığı kursu 10 öğrencisi ile eğitimlere başladı. 8 ay boyunca sürecek olan bu eğitimler toplamda yaklaşık 800 saat sürüyor.

15-18 YAŞ ORTASI 10 ÖĞRENCİ

Gençlerin özel bölümde iş sahibi olabilmeleri için açılan kursta 15-18 yaş ortası 10 öğrenci eğitim görüyor. 8 ay sürecek eğitim içeriğinde kahve çekirdeğinin yetişme evresinden öğütülmesine kadar geçirmiş olduğu tüm etaplar teorik ve uygulamalı olarak öğretiliyor. Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde Barista kursu alan öğrenciler kahve çekirdeğinden Türk kahvesi, Espresso, Cappucino, Cafe Latte, Macchiato gibisi kahve cinslerinin üretimlerini öğreniyor. bununla birlikte bunların üretiminde kullanılan profesyonel espresso makinesi, kahve değirmeni, katı meyve sıkacakları, narenciye sıkacağı üzere aygıtların kullanmasını, bakımını ve paklığını de öğrenmiş oluyorlar.

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜNLÜK HARÇLIK

Bunların haricinde taze meyve ve sebzelerden sağlıklı içeceklerin imali da öğretiliyor. Örneğin salatalık, yeşil elma, maydanoz ve limondan oluşan enfes içecek yahut portakal zencefil ve bal ile kış ayları için sağlıklı içecekler hazırlanıyor. 8 ayın sonunda bir işletmede çalışabilecek kâfi bilgi ve donanıma sahip olarak mezun olan başarılı öğrenciler, mesleksel yeterlilik dokümanı alacak. Ayrıyeten Kocaeli Üniversitesi KOÜSEM ile de yapılan protokol kapsamında öğrenciler KOÜSEM sertifikasına da sahip olacak. Öğrenciler eğitim mühletince Büyükşehir Belediyesinden günlük harçlık da alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR