Berrettini Stuttgart'taki finalde Draper'a yenildi

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Gülümsemeye bir adım uzakta, Matteo Berrettini bitiş düzlüğünde durur. tic-tac-toe yok Stuttgartİngilizler tarafından yeniden bir araya getirildi Jack Draper'ın. Bu, ATP 250 ile kariyerinin dokuzuncu turnuvası olacaktı ama bunun yerine Britanyalı kupayı kaldırdı.

Berrettini ilk seti kazandı

Bir haftada otuz galibiyet alarak altmış beşinci sıraya yükselecek ama üç sette kaybedilen finalin pişmanlığı sürüyor (6-3, 6-7, 4-6). İtalyan oyuncu daha iyi başladı, daha büyük tecrübesinden yararlandı ve ilk oyunda dördüncü oyunda İngiliz oyuncunun servisini kırdı ve 3-1'den itibaren kesirleri toplamada artık sorun yaşamadı.

Draper, eşitlik bozmada ikinci seti kazandı

İpotekli son mu? Göreceli olarak, çünkü Draper duygudan eriyip gitti ve ilk topu tekrar buldu. Onuncu oyuna kadar denge mükemmeldi: 5-4 Draper'da servis atma ve iki kez ayar noktalarını iptal etme sırası Berrettini'deydi. 5-5'te kendini zor durumda bulan İngiliz oldu: 15-40. Ancak kendini kurtarmayı başardı.

Draper Stuttgart'ta 250'yi kazandı

Yani eşitlik bozma: 2-2'de rakibinden bir puanı alan Berrettini olur, ancak hemen geri alır. Bu bizi Berrettini'nin servisine 5-5 getiriyor, ancak kazanma şansı yakalayan ve servisinde servis ve voleyle bunu kullanan Draper'dır. Üçüncü sete geçiyoruz.

Ve burada eğilim değişmiyor. Denge, ancak Draper'ın artık geri çekilmeyeceği algısıyla. Ve yedinci maçta, 3-3'te, 6-4'lük skorla kapatacak olan İngiliz oyuncudan belirleyici bir mola geldi.

Berrettini: “Bir süre canımız acıyacak”

Berrettini yenilgiden duyduğu hayal kırıklığını gizlemiyor: “Jack'i tebrik ederim, inanılmaz bir turnuva ve final oynadın. Kazanmaya çok yaklaştım, bu yenilgi bir süreliğine canımı acıtacak ama bunun gibi maçları kazandım ve kaybettim. Jack'in daha birçok turnuva kazanacağına inanıyorum. Tabii ki takımım sayesinde şunu söylemeliyim ki, neler yaşadığımızı sadece biz biliyoruz, inişler ve çıkışlar, sakatlıklar: bunların hepsi sporun ve hayatın bir parçası. Benimle çalışan insanlar, gücüm olmadığını düşünürken bana güç verdi, teşekkür ederim, bu sadece çim sezonunun ilk adımı.”