Berrettini: “Roma'daki Internazionali'ye geri dönmek güzel, elimden gelenin en iyisini yapmıyorum ama her şeyimi vereceğim. Günahkar, durmakta iyi”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Olmadan Jannik GünahkarRoma halkı yapışacak Matteo Berrettini bir İtalyan'ın mümkün olduğu kadar ileri gittiğini görmeye çalışmak Roma Enternasyonalleri. Ev tenisçisi geri dönüyor Foro Italico Üç yıllık aradan sonra yükselişini sürdürme umuduyla ATP sıralaması (şu anda 95 yaşında, Ed): “Buraya geri dönmek çok güzel, burayı çok güzel buldum, birçok açıdan iyiye doğru çok değişmiş – altını çiziyor -. Bu bana ilham veren, beni olduğum kişi haline getiren turnuva. Beni desteklemeye gelecek birçok arkadaşımı hayal kırıklığına uğratmamak için her şeyimi veriyorum.”

Berrettini: “Çok iyi durumda değilim ama her şeyimi vereceğim”

Kazanarak şık bir şekilde geri dönen Berrettini Marakeş Challenger'ıMonte Carlo'dan sonra can sıkıcı bir bademcik iltihabı nedeniyle tekrar durmak zorunda kaldı. Ancak şimdi kendini tekrar herkese karşı test etmeye hazır olduğunu söylüyor: “Dürüst olmak gerekirse bu dönemde çok fazla antrenman yapamadım ama kaybettiğim zamanı telafi etmeye çalışıyorum. İlk maçıma çıkmalıyım. Perşembe günü hâlâ birkaç günüm var, daha iyi bir durumda olarak gelmeyi umuyordum ama yine de sahip olduğum her şeyi sahaya koyacağım.”

Berrettini: “Napolitano ile zor bir maç olacak”

İlk maçına derbiyle çıkmak zorunda kalacak Stefano Napolitano (n. 125), daha önce üç kez karşılaştı (önceki maçlarda 2-1 gerideydi): “Birbirimizi çok uzun zamandır tanıyoruz, aşağı yukarı aynı yaştayız (Matteo ondan bir yaş küçük, Ed). Çok karmaşık bir maç olacak çünkü önemli bir sezon geçiriyor (Bengaluru ve Madrid Challengers'ı kazandı, Ed). Stefano çok iyi oynuyor, hatta yakın zamanda benim Marakeş'teki ve onun Madrid'deki zaferinden sonra birbirimize iltifat bile ettik. Oynamak RomaÖzellikle başka bir İtalyan'a karşı gerginlik açısından asla kolay olmuyor. Ayrıca oyuncular birbirlerini iyi tanıdıklarında sıralamalardaki farklılıkların ortadan kalktığını da biliyoruz. Ama en güzeli burada olmak.”

Berrettini: “Günahkar durmakta haklıydı”

Bitirirken Berrettini, Sinner'ı teselli eden bir söz söylüyor: “Bu turnuvada oynamamanın ne kadar zor olduğunu anlıyorum ama onun uzun yıllar burada bir kahraman olacağına inanıyorum. Kendisi çok genç ve geri dönüş yapacak. Makul bir seçim yaptı, ona büyük bir başparmak verdim. Sık sık birbirimize yazıyoruz, sonuçlarımızdan dolayı birbirimizi tebrik ediyoruz. Turnuva kesinlikle darbe aldı ama bu bir spor, vücudunuza iyi bakmanız önemli değil, özellikle de. Böyle etkileyici bir sezonda ne yapıyor? İhtiyacı yok, iyi bakılıyor ve genç yaşına rağmen çok olgun bir çocuk. Geçen gün böyle bir karar verdiğinde hep düşünüyor. Büyük resme, gelecek yıllara dair ona, yaptığı işe kattığı profesyonellikle örnek olmaya devam etmesini söyleyebilirim çünkü bu, hepimiz İtalyan tenisçiler için bir teşviktir.”

Konular