Berrettini, Moreno de Alboran'ı yendi: Kitzbuhel'de yarı finalde

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Üst üste ikinci yarı final, üst üste sekiz galibiyet, üst üste kazanılan on altı set, üst üste kazanılan dokuzuncu tie-break. Kısacası, son iki hafta Matthew Berrettini. Bu gibi günleri yaşamayı arzulayan ve hayal eden Romalı tenis oyuncusu için muhteşem bir dönüş: zaferler ve sağlık. Avusturya'da yenildi, Kitzbuhel'deki ATP 250 turnuvasıAmerikan Alboran'lı Nicholas Moreno 7-6, 6-3 ve Cuma günü Alman rakibiyle karşılaşacak Yannick Hanfmann finalde yer alabilmek için.

Sanal Berrettini dünyada 46. sırada

Şimdi Berrettini sıralamada neredeyse 46. sırada, bu yüzden sıralamadaki geri dönüş devam ediyor. Olimpiyat yokluğuna dair birçok pişmanlık var. Ancak ne yazık ki, Olimpiyat kesintisi için sıralamada yükselemedi. “Bugünkü performansımdan gerçekten memnunum, ona karşı daha önce hiç oynamamıştım, bu yüzden ne bekleyeceğimi bilmiyordum. Yüksek seviyede oynadık, çok iyi oynadı ve servis attı, doğru enerjiyi bulmak için derinlere inmem gerekti. Bir noktada, tie-break'te kendimi geride bulduğumda, kaybedeceğimi düşündüm. İkinci sette daha iyi oynadığımı düşünüyorum. En sevdiğim yüzey sert mi? ATP web sitesi öyle diyor mu? Hayır, çim. Ancak evet, burada veya 2021'de finale kaldığım Madrid'de olduğu gibi, yüksek irtifada toprakta oynamayı da çok seviyorum. Sonra da dikkate alınması gereken taraftar desteği var, bu tür bir enerjiyi, gerginliği özledim, bu yüzden antrenman yapıyorum ve bu kadar çok fedakarlık yapıyorum. Biz İtalyanlar şanslıyız çünkü nereye gitsek ülkemizden hayranlarla karşılaşıyoruz, ama aynı zamanda İtalyan olmayan insanların da sevgisini hissediyorum, bu yüzden teşekkür ediyorum ve yarın sizi bekleyeceğim çünkü yine desteğinize ihtiyacım olacak”.

Sonego Umag'da duruyor: Cerundolo yarı finalde

Bunun yerine çeyrek finallerde durma yarışı Lorenzo Sonego içinAtp Umag'danHırvat kırmızı toprakta. Dünya numarası 54 olan İtalyan, Arjantinli tarafından üç sette yenildi Francisco Cerundolon. 37, sadece iki buçuk saat süren oyun sonunda 6-4 2-6 7-6 (7-2) skoruyla tamamlandı.