Berrettini, her şeyin başladığı Gstaad'da zafer kazandı

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Matteo Berrettini'nin mükemmel haftası: Altı yıl sonra Gstaad'da zafer kazandı. Ve ilk ATP şampiyonluğunu kazandığı yer. Bugün dokuzuncu sırada. Ve dünyaya ve kendisine gerçekten geri döndüğünü ve bununla başa çıkması gerektiğini gösterdi. Bu, yarı finalde Stefanos Tsitsipas'a karşı kazandığı zafer ve elbette bugün finalde Fransız Halys'e karşı kazandığı hakimiyetle doğrulandı: 6-3, 6-1.

Romalı tenisçi için yılın ikinci turnuvası ve dikkat edin: 2024'ün büyük kazananlarının sıralaması nedir biliyor musunuz? Önce 4 turnuvayla Sinner, sonra 3'le Alcaraz ve işte 2'yle Berrettini (birkaç meslektaşıyla birlikte…).

Sıralamalara dönersek, İtalyanların tüm zamanlar sıralamasında Sinner 14 turla lider, Panatta 10 turla ikinci ve Berrettini ise 9 turla Fognini'ye ulaşıyor.

Son istatistik? İtalya bu 2024'te yedi turnuva kazandı. Azzurri tarihinin en iyi iki yılına eşit: 2011 ve 1977. Ve biz sezonun daha sadece yarısındayız…“.

İşte sözleri: “Sezon başında sıralamam hakkında düşünmemeye karar verdik, çünkü çok fazla şüphemiz vardı, her şeyden önce vücudum hakkında. En önemli şey kendimi iyi hissetmem ve iyi oynamam. Bu iki şey olursa, iyi işler başarabilirim. US Open'da ve Amerikan yazında iyi işler başarmak istiyorum. İyi bir hedef, Australian Open'da ilk 30'a girmek olabilir. İnanılmaz bir duygu. Altı yıl önce burada ilk şampiyonluğumu kazandığım gün dün gibi geliyor. Ve bunun yerine, o zamandan beri çok şey oldu. Oynayabildiğim ve bundan keyif alabildiğim için mutluyum, sanırım bu hafta altı yıl önceki hislerimi yeniden keşfettim”.