Barınma ve Konaklama Merkezinde takı imal teknikleri kursu

Ryan

Global Mod
Global Mod
Barınma ve Konaklama Merkezinde takı imal teknikleri kursu
Büyükşehir’in Barınma ve Konaklama Merkezinde konuk edilen vatandaşlara yönelik takı imal teknikleri kursu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Barınma ve Konaklama Merkezinde konuk edilen vatandaşlara yönelik Türkiye’ye rol model olacak bir projeye daha imza attı. Merkezden faydalanan vatandaşların hayata tutunmasını sağlayacak bir paha elde edebilmeleri için hobi kursları açıldı. Proje hizmet verdiği alan bakımından Türkiye’de birinci sefer gerçekleştiriliyor. Faal bir halde faaliyet gösteren “takı üretim teknikleri” atölyesinden Büyükşehir’in Barınma Merkezinden hizmet alan vatandaşların yararlanması amaçlandı.

HEM ÖĞRENİYOR HEM ÜRETİYORLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplumsal yardım hizmet projelerinden biri olan Barınma ve Konaklama Merkezinde, evsiz kalmış yahut acil olaylar karşısında kalıcı tahliller bulununcaya kadar barınma gereksinimi olan vatandaşlar konuk ediliyor. Sokaktan merkeze getirilen vatandaşların bilhassa şahsi paklık, yemek ve giysi üzere temel muhtaçlıkları acilen karşılanıyor. Barınma ve Konaklama Merkezi’nde konuk edilen vatandaşların hayata dâhil olmaları ve ahenk sağlamaları önemseniyor. Bu bakımdan konuk edilen vatandaşlar hem meslek edinme tıpkı vakitte toplumsallaşmak için takı üretim teknikleri kursunda eğitim almaya başladı. Vatandaşların atölyeden faydalanarak ürettikleri el emeği mamüllerin köy okullarındaki öğrencilere armağan edilmesi düşünülüyor.

KOMEKSEPETİNDE SATIŞ YAPACAKLAR

Barınma ve konaklama merkezinde kalan vatandaşların beraberinde sanat eğitiminde ortaya çıkarmış oldukları eserleri www.komeksepeti.com internet sayfasında satılmaya başlayacak. bu biçimdece gaye yararlanıcılar amatör olarak başladıkları bu çalışmaları, hem öğrenip, birebir vakitte üretmeye başlamış olacak. Vatandaşların hayata iştiraklerini arttırmak, öz itimat hislerini desteklemek, ekonomik kazanım aracı elde etmelerini sağlamak üzere kıymetli pahaların ortaya çıkmasına imkân sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR