Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mesken Sahipliğinde Başkentli Çocuklar İngilizce Öğreniyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mesken Sahipliğinde Başkentli Çocuklar İngilizce Öğreniyor
Başkentli çocukların yabancı lisan eğitimi alması için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) iş birliğiyle 5 Aile Ömür Merkezinde 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik 3 ay sürecek fiyatsız İngilizce dvilayet edinimine başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplumsal belediyecilik anlayışı doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına yük veriyor.
Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) iş birliğiyle haftada 2 gün fiyatsız İngilizce edinimi için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi bu projeyle, çocukların eğitimini geliştirmesi ve desteklemesi için ailelerin iktisadına de katkı sağlamayı hedefliyor.
İNGİLİZCE LİSAN EDİNİMİ 3 AY SÜRECEK
Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ile SEYEV Lideri Seda Yekeler içinde imzalanan protokol kapsamında Başkentli öğrencilere 3 ay mühletle fiyatsız İngilizce dvilayet edinimi sağlanacak.
Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Lideri Serkan Yorgancılar, Başkentli çocukların ağır ilgi gösterdiği Osmanlı AYM’de başlayan kursun birinci gününde şu değerlendirmelerde bulundu:
“5 merkezimizde bin öğrencimize yabancı lisan eğitimine başladık. Kurslarımız 3 ay sürecek. Büsbütün fiyatsız olarak bu hizmeti veriyoruz. Yaz tatilinde de daha büyük bir İngilizce kampıyla öğrencilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”
7-14 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLARA YÖNELİK

Esertepe, Osmanlı, Elvankent, Sincan ve Kahramankazan Aile Ömür Merkezlerinde başlatılan ve 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik farklı metotlarla düzenlenen İngilizce lisan edinimi hafta sonları (Cumartesi-Pazar) gerçekleştirilecek.
Büyükşehir Belediyesinin fiyatsız lisan kursuna katılan 9 yaşındaki Hasan Hüseyin Demir, “İngilizce eğitimi öbür ülkelere gittiğimizde arkadaş edinmemizi sağlayacak ve bize yardımcı olacak bir lisan. Öğrenmek için sabırsızlanıyorum” kelamlarıyla kanılarını lisana getirirken, öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler de memnuniyetlerini şu sözlerle paylaştı:
-Funda Kaya: “Benim çocuğum 2. sınıfa gidiyor. Maddi imkânsızlıklara sahip bu çocuklarımıza lisan edinimi takviyesi verdiği için Mansur Lidere fazlaca teşekkür ediyoruz. Sahiden hayli hoş bir uygulama, fazlaca mutluyuz.”
-Yasemin İzgi: “bu biçimde bir eğitim verilmesi, çocuklara yönelik olması hayli hoş. 7 yaşındaki çocuğum katılıyor, epeyce mutluyuz.”
-Sıdıka Aktaş: “bu biçimde bir eğitimin çocuklarımıza verilmesi bizi epeyce mutlu etti. Mansur Lidere hayli teşekkür ediyorum. Umarım çocuklarımız ileride âlâ bir İngilizce lisan eğitimiyle hazır bir biçimde hayata başlayacaklar.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR