Anaokulu İnşaatı Süratle Devam Ediyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
Anaokulu İnşaatı Süratle Devam Ediyor
Kemer Belediyesi’nin yer tahsisi ile Kemer’in tanınmış birinci turizmcisi Orduvar Akman ve eşi eğitimci Ülker Akman’ın katkıları ile imali devam eden anaokulunda çalışmalar süratle devam ediyor.

Arslanbucak Mahallesinde üretimi devam anaokulunda incelemelerde bulunan Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, “Eğitim var ise gelecek var” sloganıyla eğitime dayanak olmaya devam ettiklerini söylemiş oldu.

Belediye Lideri Topaloğlu, anaokulundaki çalışmalarda sona yanlışsız gelindiğini belirterek, “Çalışmalar fazlaca süratli ilerliyor. Sıvalar bitmek üzere. Elektrik kabloları döşeniyor. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında Orduvar-Ülker Akman Anaokulu açılmış olacak. Eğitime yaptığımız katkılar artarak devam edecek. Kemerimize iyi olsun.” diye konuştu.

Anaokulunu yaptıran Orduvar Akman ise anaokulun yerinin fazlaca hoş olduğunu ve çalışmaların süratle devam ettiğini kaydetti.

Sık sık kendisinin de çalışmaları yerinde incelediğini söz eden Akman, “Bizim çocukluğumuzda bu memlekette herkes cahildi. Okur muharrir yoktu. Bunları gördüğümüz için eğitime bir hizmet yapalım dedik. Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu bizim okul yapacağımızı duyar duymaz yanımıza geldi. Evvel denizcilik fakültesini yapalım dedik ancak pandemi niçiniyle müteahhit falan bulunamadı. daha sonra anaokulu yapalım dedik ve başladık. bir evvel hiç bir belediye bize şu işi yahut bu işi yapalım diye gelmediğini Lider Topaloğlu’na da söylemiş oldum. Bize bu biçimde bir teklifle geldiğinde ben de hayli memnun oldum. En kısa müddette de biteceğini düşünüyorum.” dedi.

Arslanbucak Mahallesi 436 ada 3 parseldeki 2 bin 96 metrekarelik arsa alanına yapılan anaokulu, 100 öğrenci kapasiteli olacak ve anaokulunun içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, tuvaletler ve hayli hedefli salonlar yer alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR