Aliağa’da Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

Ryan

Global Mod
Global Mod
Aliağa’da Kütüphanesiz Okul Kalmayacak
‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ Projesi Kapsamında Aliağa Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’nda ve Yeni Şakran Yunus Emre Ortaokulu’nda kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, öğrencilerle yakından ilgilendi.

Açılış programlarına Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Garnizon Kumandanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Kumandanı Yusuf Can Gökgöz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dr.Erdoğan Akyüz, hayırseverler ve öğretmenler katıldı.

İştirakçiler, Aliağa Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’nda kurdele kesitinin akabinde kütüphaneyi ziyaret etti. Okul Müdürü Bengül Özelçi, iştirakçilere okul ve kütüphane hakkında bilgilendirmeler yaptı. Kütüphane ziyareti daha sonrasında kitap bağışında bulunan kişi ve kurumlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Aliağa Şehit Murat Coşkun Ortaokulu’nun 2019-2020 yılı eğitim öğretim periyodundan bu yana eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirten Okul Müdürü Bengül Özelçi, “Yeni bir okul olmamıza karşın tüm eksiklerimiz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüzün takviyeleri ile Aliağa Belediyesi ve kişi ve kuruluşlarca giderildi. Türkiye genelinde kütüphanesiz okul kalmasın projesi kapsamında da okulumuzda kütüphane açılışını gerçekleştirdik. Kütüphanemizde öğrencilerimizin faydalanabileceği bin 600 adet kitabımız bulunuyor. Tüm öğretmen ve öğrencilerime okulumuza kattıkları hoşluklardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİDİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

Yeni Şakran Yunus Emre Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen kütüphaneye Konya’da eğitim uçuşunda yaşanan kaza kararı Şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in ismi verildi. Aliağa heyetinin katıldığı açılış etkinliğinde Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep’in babası Mehmet Gençcelep’te yer aldı.

ÖĞRENCİLERDEN LİDER SERKAN ACAR’A BÜYÜK İLGİ

Kütüphane açılışlarına katılan Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrencilerin büyük sevgisiyle karşılaşan Lider Serkan Acar, öğrencilerle yakından ilgilendi. Öğrencilerin fotoğraf çekim isteklerini de geri çevirmeyen Lider Serkan Acar, öğrencilerle bol ölçüde fotoğraf çektirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR