Ali Babacan kabul etmedi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Ali Babacan kabul etmedi

Konuk olduğu canlı yayında AK Parti'den kopuş sürecini anlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisinin partiden ayrılmasını istemediğini belirterek "Bana birkaç tane farklı pozisyon teklif etti. Ancak hiçbirini kabul etmedim" dedi.
FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın konuğu DEVA Partisi lideri Ali Babacan oldu. AK Parti'de ayrılış sürecini anlatan Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine farklı görevler teklif ettiğini belirtti.

"ŞUNU DA BUNU DA YAPABİLİRSİN DEDİ"

İsmail Küçükkaya'nın 'İsteseydiniz bu hükümetlerle Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi yönetimine devam eder miydiniz?' sorusuna yanıt veren Babacan, şu ifadeleri kullandı: "Ben ayrılmak istediğimi partiden istifa edip yeni bir parti kurmaya karar verdiğimde sayın Erdoğan'la gittim görüştüm. İlk onun haberi oldu. Daha sonra kendisi o görüşmeyi basınla paylaştı. Benim ayrılmamı istemedi. Birkaç tane farklı pozisyon teklif etti. Aynı anda şunu da bunu da yapabilirsin dedi. Bunların hepsi kendisi açıkladığı için kayıtta.

ALINTIDIR