Alcaraz mücadele ediyor ama sonunda Struff pas geçiyor: Barcelona’dan sonra Madrid’de de kendini kanıtlıyor

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
MADRİD – Kolay olmadı ama sonunda carlos alcaraz Başardı. En çok beklenen finalist olmayan bir rakibe karşı, Alman Jan-Lennard Struff, beklenenden daha yüksek bir taahhüt dozu ile işlendi. Nihayet İspanyol’un tek kazanan olduğu Madrid turnuvasının finalinde 6-4, 3-6, 6-3’lük setlerle mağlup oldu ve geçen yılın başarısını teyit etti. yalnız olarak rafael nadal geçmişte. Ancak Barselona-Madrid ikilisi göz önüne alındığında, Alcaraz, iki yıl üst üste hem bir turnuvada hem de diğerinde kendini tekrarlayabilen tek kişi olmaya devam ediyor. Bir sonraki meydan okuma, kendisinden önceki sadece Rafa gibi, Barselona, Madrid ve Roma’da kazanan ikinci oyuncu olmaktır.

Nadal Roma’yı atladı ama Paris kralının Roland Garros’u tekrar kazanmak için bir planı var

kaydeden Paolo Rossi

06 Mayıs 2023

Ancak bu arada Caja Mágica takımından Manolo Santana, eleme seansında elenen ve ardından toparlanarak Masters 1000 finaline ulaşan ilk “şanslı kaybedene” karşı sahada zorluydu. Alcaraz’ın hatalarından faydalanarak , ilk seti kaybetmeden önce 2-4’lük 2 sayı geride kaldı. İkinci seti kapmak, ancak üçüncüde onurlu bir 6-3 ile pes etmek. “Ülkemde kazanmış olmak çok özel” diyor Alcaraz, sonunda, “hayranlarımın önünde. Bunu asla unutmayacağım. Struff çok agresif vuruşlar yaptı, şansımı beklemek zorunda kaldım çünkü sık sık başarısız oldum. Benim oyunum.Kendi kendime “pozitif ol, fırsatlar sana gelecek” dedim.

Struff ve Alcaraz'ın ödüllendirilmesi

Struff ve Alcaraz'ın ödüllendirilmesi

Struff ve Alcaraz ödül töreni (reuters)

konular