Nadal'dan Madrid'den duygu dolu selam: “Güzel bir yolculuk”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Maçın gidişatı son 16 turunda kesintiye uğradı Rafael Nadal Madrid'de. Eski dünya bir numarası olan İspanyol şampiyon, Çek Cumhuriyeti'ne iki sette (7-5 6-4) mağlup oldu. Jiri Lehecka. Maçın sonunda Nadal, “Henüz bitmedi ama sahip olduklarım için minnettarım” dedi.

Nadal, Madrid'de beş zafer kazandı

Bu, Madrid'in, İspanya'nın başkentinin kırmızı zemininde turnuva tarihindeki en yüksek galibiyet (59) ve şampiyonluk (beş) rekoruna sahip olan Nadal'a duygusal bir vedaydı: “Benim için çok özel bir haftaydı. , çok olumlu ve çok heyecan verici, bir kez daha bu sahada oynama fırsatı buldum” dedi Mayorkalı.

Nadal'a pankartlar

Nadal'a pankartlar

Nadal: “Roma'dan sonra Roland Garros'a karar vereceğim”

Nadal bu sezon oynamayı ne zaman bırakacağına henüz tam olarak karar vermedi ancak 22 kez Grand Slam şampiyonunun emekliliği çok yakın. Şu anda onu rahatsız eden ve son iki yıldır ona engel olan birçok fiziksel sorun var. “Roma'da oynamayı deneyeceğim. Kariyerimde 10 kez kazandığım çok özel bir turnuva. Bütün bu turnuvalarda tekrar oynamanın hayalini kurdum, Monte Carlo'yu özledim. Ama artık Roma'da oynamak istiyorum. Ve bunu iyi yap. Paris'te 14 kez zafer kazanan Rafa, Roma'dan sonra Roland Garros'a karar vereceğim” dedi.

Madrid'e saygı duruşu

Lehecka ile oynanan maçın sonunda Caja Magica'daki seyirciler saygılarını sunarak Nadal'ı Madrid'deki zaferlerini kutlayan bir koreografi ve Gladyatör müziğinin eşlik ettiği bir videoyla selamladılar. Ailesi tribünlerden izlerken Nadal, “Bu bir şakaydı, çünkü gelecek yıl geri döneceğim” dedi gülerek. “Kariyerimde bana yardımcı olan herkese yalnızca teşekkür edebilirim. Henüz bitmedi. Burada bana verdiğiniz bir hediyeydi. Madrid'deki bu deneyimin bana İspanyol kamuoyundan verdiği duygu.” … Çocukken sevdiğim işi yaptığım için şanslıydım, yaşadığım hayatı yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.”