VakıfBank, Başantrenörü Giovanni Guidetti’nin Mukavelesini 3 Yıl Daha Uzattı

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR-HABER

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi, 18 Aralık 2022 tarihinde A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’ndeki nazaranvinden ayrılan Giovanni Guidetti ile olan mukavelesini uzatma sonucu aldı.

Guidetti 3 yıl daha VakıfBank’ta

VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre, Başantrenör Giovanni Guidetti’nin mukavelesinin 3 yıl daha uzatıldığı açıklandı. Buna nazaran Sarı-siyahlılar, 15 yıldır kadronun başında olan İtalyan başantrenör ile yola devam edecek.

Abdi Serdar Üstünsalih: “Giovanni ailemizin yapı taşlarından biri”

Giovanni Guidetti ile kontrat yenilenmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getiren VakıfBank Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih, “Guidetti’nin kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı müteşekkiriz. Daha uzun yıllar onunla çalışmaya devam etmek istiyoruz. Giovanni Guidetti, VakıfBank Ailesi’nin yapı taşlarından biri. Bizimle biroldukça muvaffakiyete imza attı. Daima birlikte ülkemize birçok kupalar kazandıracağımızdan hiç bir kuşkumuz yok” tabirlerini kullandı.

Guidetti: “Bu kültürü devam ettirmek benim için büyük bir onur”

Giovanni Guidetti ise: “Beni bu denli yıldır VakıfBank’ta, dünyanın doruğunda tutan tüm oyuncularıma, teknik takımıma ve bana güvenen idaremize fazlaca teşekkür ederim. Kulübümüzle ortak bir ideoloji ile hareket ediyoruz.

Bu da bir ekibi kusursuz kılan şeyin kulüp kültürüne ve kıymetlerine bağlılık olduğu fikri. Bu kültürü devam ettirmek ve geliştirmek benim için büyük bir onur” halinde konuştu.

Guidetti’nin VakıfBank kariyeri

50 yaşındaki İtalyan antrenör idaresinde VakıfBank, 4 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 7 Türkiye Ligi, 5 Türkiye Kupası ve 5 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu yaşadı.