Tenis, Aryna Sabalenka’nın patlaması: “Meslektaşlarından asla bu kadar nefret etmemiştim”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
“Bir yenilgiden sonra sosyal medyada sık sık nefretle karşılaştım, ancak tenis soyunma odasında hiç bu kadar çok nefretle karşılaşmadım. Yine de hiçbir şey yapmadım.” Arina Sabalenka25 yaşında, Minsk’li ve dünya tenisinde 2 numara olan Belaruslu, Belarus’un Ukrayna’nın işgaline verdiği destek nedeniyle yaşamak zorunda kaldığı zor durumu anlatıyor. Ukrayna’nın işgalinden sonra Rusya ve Beyaz Rusya’dan oyuncular Wimbledon’dan men edildi ve diğer turnuvalarda tarafsız sporcu olarak oynuyorlar. Sabalenka, Miami’deki turnuvanın arifesinde meslektaşlarıyla “tuhaf konuşmalar yaptım” dedi. 2023 Avustralya Açık’ı kazanan ve Pazar günü Indian Wells finalinde Kazakh Rybakina’ya yenilen Sabalenka, “Benden sebepsiz yere nefret eden bu kadar çok insan olduğunu anlamak gerçekten zordu,” diye ekledi. “Gerçek bir tartışma olarak tanımlayamayacağım ama gerçekten zor olan görüşmelerim oldu: Diğer oyuncularla söylemiyorum ama onların kadrosuyla, evet… Zordu, işler biraz da olsa şimdi daha iyi.”

Azarenka, Swiatek’e yanıt veriyor

Son Indian Wells turnuvasında, Ukrayna Lezya Tsurenko WTA başkanıyla yaptığı konuşmanın tetiklediği panik atak nedeniyle Sabalenka ile yaptığı maçtan önce çekildi. SteveSimon tenisin Rus işgaline tepkisi üzerine. dünyanın bir numarası İga Swiatek Tenis yönetiminin yeterince çalışmadığını söyleyerek Ukraynalı oyunculardan daha fazla destek istedi, Beyaz Rusya bu sözlere katılmadı Victoria Azarenka. “Farklı duygu ve davranışlara sahip bazı oyuncular var. Genel olarak İga ile aynı görüşü paylaşmıyorum. Herhangi bir yorum yapmadan önce yapılanlara bakmanızı tavsiye ederim.”

konular