Sabancı Üniversitesi, Sanat Atölyesi Binası SUSAM’ın açılışını gerçekleştirdi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Sabancı Üniversitesi, Sanat Atölyesi Binası SUSAM’ın açılışını gerçekleştirdi
Sabancı Üniversitesi Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’ne bağlı Sanat Atölyesi olarak hizmet verecek olan SUSAM Binası düzenlenen merasimle açıldı. Merasimde konuşan Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı, sanat dünyasına güzel öğrenciler yetiştirdiklerini belirterek, burada yer alan atölyelerin başarılı işlere imza atacağını düşünüyorum” dedi.

Sabancı Üniversitesi’nin Tuzla’daki yerleşkesinde yer alan Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’ne bağlı SUSAM Binası’nın resmi açılışı gerçekleşti. Merasime, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi (SSBF) Dekanı Prof. Dr. Meltem Müftüler-Baç, SSBF Öğretim Üyesi Selim Birsel ile bir arada Görsel Sanatlar ve Görsel İrtibat Tasarımı programının öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Güler Sabancı: Sanat dünyasına başarılı öğrenciler yetiştiriyoruz

SUSAM Binasının hazırlıklarına pandemi öncesinde başladıklarını belirten Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı, “Benim için heyecan verici bir gün. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerim var. Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi’ndeki Görsel sanat ve Görsel İrtibat Tasarımı Programımızın atölyelerinin kendilerine ilişkin başka bir yerde olmasını daima arzuluyorduk. Sabancı Üniversitesi’nin birinci senelerında bu biçimde farklı bir program ile keşfedilmemiş sularda yüzüyor üzereydik lakin sonunda artık birer sanatçı olan bu programın öğrencileri ve onları yetiştiren öğretim üyelerimiz yardımıyla programımız hayli başarılı oldu. Hoş bir örneği olarak da, şu günlerde Sakıp Sabancı Müzesi’nde yolu buradan geçmiş sanatkarların standı devam ediyor. Sanat dünyasına başarılı öğrenciler yetiştiren öğretim üyelerimize fazlaca teşekkür ediyor, sanat atölyelerimizin epey başarılı işlere imza atacağını düşünüyorum” dedi.

Yusuf Leblebici: Öteki üniversitelere örnek olmasını istiyoruz

Başka üniversitelere örnek olacak bir programa sahip olduklarını söz eden Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici, “Bu binanın açılması bizim için fazlaca hoş bir olay. Görsel Sanatlar ve Görsel Bağlantı Tasarımı bizim en kıymetli ve kendine mahsus programlarımızın başında geliyor. Öteki üniversitelerde bulunmayan ve sahiden neticeleriyla da hayli gurur duyduğumuz bir program. Bundan daha sonraki etaplarda da Görsel Sanatlar ve Görsel İrtibat Tasarımı Programının sayılarının daha da artarak öteki üniversitelere örnek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Sanat ve Toplumsal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Müftüler-Baç, SUSAM binasının yaklaşık 1 yıldır hizmet verdiğini belirterek; “SUSAM’ı biz aslında geçtiğimiz sene açtık. 1 yıldır öğrencilerimiz, hocalarımız aslında etkin olarak çalışıyorlar. Lakin pandemi ötürüsıyla resmi açılışı yapamamıştık. Bugün resmi açılışı daima bir arada burada bulunarak yapabildiğimiz için fazlaca mutluyuz” dedi.

SSBF Öğretim Üyesi Selim Birsel ise; küçük bir ünite olmalarına karşın değerli işler yaptıklarını söylemiş oldu. Birsel; “Bu binanın hayata geçmesinde katkısı bulunan herkese epeyce teşekkür ederim. Geçen yıl yapılmış olan birtakım çalışmalardan örnekleri burada nazaranbilirsiniz. Küçük bir ünite olmamıza karşın büyük işler yapıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR