İzmir TEM Şube öğrencilere tarihi yerleri gezdiriyor

Pinar

Global Mod
Global Mod
İZMİR (İHA) – İzmir TEM Şube öğrencilere tarihi yerleri gezdiriyor

İZMİR İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü, İzmirli öğrencilere tarihi yerleri gezdirmeyi sürdürüyor. Memnunluk Günleri Projesi çerçevesinde, İzmir’de çeşitli okullardan 35 öğrenci, Selçuk seyahatinin akabinde Bergama’ya yola çıktı.

İzmir vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü, yürütülen projeler dahilinde İzmir’in pek hayli okulundan öğrencilere yönelik seyahatler düzenlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz devirlerde pek fazlaca proje dahilinde kent içi ve kent dışı seyahatler düzenleyen TEM Şube, Ulusal Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolle düzenlediği Memnunluk Günleri projesiyle 35 öğrenciye yönelik seyahat faaliyeti düzenlendi.

Evvel Selçuk daha sonra Bergama

Memnunluk Günleri Projesi ile Selçuk ilçesinde Efes Antik Kenti, İsabey Camii ve pek epeyce tarihi yerleri gezen öğrenciler, Bergama’daki tarihi yerleri görmek için bu sabah yola çıktı. Seyahatte Pergamon Antik Kenti, Bazilika ve Zeus Sunağı’na gidileceği öğrenildi.

Öğrenciler heyecanlı

Okullardan kurayla seçilen 35 öğrenci de bu proje çerçevesinde tarihi yerleri görmekten dolayı keyifli ve heyecanlı olduklarını söyleyerek İzmir TEM Şube’ye teşekkür etti. Bornova Şehit Erol Olfazlaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Keskin (16), “Çok hoş oldu bizim için, görmediğimiz, gitmediğimiz tarihi yerleri goreceğiz. Bunu sağlayan herkese epey teşekkür ederim. Bu seyahatte hem de epeyce arkadaş da edindik. Daha evvel Bergama’ya hiç gitmemiştim; bu birinci olacak” dedi. Gaziemir Borsa İstanbul Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nilüfer Özgür ise, “Tarihi ve kültürel manada kıymetli yerlere düzenlenen seyahatlere katılıyorum ve bundan dolayı epeyce memnunum. Geçtiğimiz Salı günü Efes ve Şirince’ye gitmiştik, orada fazlaca değerli yerleri bakılırsarek tarihlerini öğrendik. Bugün de Bergama’ya giderek tarihi yerinde öğreneceğiz. Daha evvel de oraya hiç gitmemiştim” diye konuştu.

İzmir TEM Şube’nin öğrencilere yönelik projelerinin, önümüzdeki günlerde de süreceği bildirildi.

İhlas Haber Ajansı / Ali İhsan Çiftçi – Kültür Sanat