Ece Erken’in paylaştığı Fayyem sözünün sırrı çözüldü! Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun babaannesinin ismi çıktı

ffalivvv

New member
Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ocak ayında gittiği balıkçıda alacak verecek sıkıntısı yüzünden tartıştığı bireyler tarafınca öldürüldü. Eşinin vefatıyla yıkılan Ece Erken, evvelki gün Instagram hesabında yaptığı paylaşımla baş karıştırdı.

FAYYEM PAYLAŞIMI MERAK EDİLDİ

Mahmutyazıcıoğlu’nun vefatının akabinde toplumsal medya hesabından sık sık eşiyle ilgili paylaşımlar yapan Ece Erken, evvelki gün bir kağıda yazdığı “Fayyem” sözünü paylaştı. Ünlü sunucunun bu tabirle ne bildiri verdiği toplumsal medyada tartışma yarattı.

“FAYYEM ŞAFAK’IN BABAANNESİNİN ADI”

Sözün merak edilmesinin akabinde Instagram hesabından açıklama yapan Ece Erken, “Fayyem… Eşimin hayatta en sevdiği, bahsederken ağladığı babaannesinin ismi, bütün hislerimi kendim için kendimi rahatlatmak için kağıda kaleme döktüm ve ismine “Fayyem” dedim, eşimi büyüten, 20’li küsür yaşlara kadar birebir odada yattığı, yaşadığı kıymetli babaannesini de hürmetle ve sevgiyle anıyorum. Ve şu an Allah’ım Şafak’ımı en sevdiğiyle bir ortaya getirdi. Onun ismine memnun oldum. Artık ne memnundur tanıdığım Şafak. Çok özlüyordu babaannesini. Kendisini büyüteni, en sevdiğiydi. her neyse ki artık beraberler. Dualarım sizinle” tabirlerini kullandı.

MAHMUTYAZICIOĞLU’NUN TEKNESİNİN İSMİ

Ece Erken’in paylaştığı Fayyem’in bununla birlikte Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun teknesinin ismi olduğu öğrenildi. Erken ve Mahmutyazıcıoğlu, o teknede birlikte tatil yaparken objektiflere takılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Sunucu Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 27 Ocak’ta Bakırköy’de uğradığı silahlı atak kararı öldürüldü. Organize Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü’nce olaya karışan şüphelilerin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda, olayın failleri olan Kadir Yasak ve Ali Yasak da ortalarında bulunduğu 11 kuşkulu 29 Ocak’ta yakalandı. Devam eden soruşturmada, şüphelilere yardım ve yataklık yaparak kaçmalarına imkan sağlayan 6 kişi daha yakalandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu

Şüphelilerin mesken ve işyerlerinde yapılan aralamalarda 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ayrıyeten cinayette kullanıldığı düşünülen ruhsatsız tabanca, yapılan kamera çalışmaları kararında Yeşilköy Kıyısı kayalıklarının altında gizlenmiş biçimde kedi maması poşeti içerisinde bulundu. Ruhsatsız tabancanın yapılan balistik incelemesinde Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde kullanıldığı belirlendi. Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili Bakırköy Adliyesi’ne getirilen şüpheliler tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.