Carlos Alcaraz, Medvedev’e karşı Indian Wells finalini domine etti ve dünyada 1 numaraya geri döndü

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
carlos alcaraz geri döndü. Vince bir Hint kuyuları ve dünya tenis tahtını yeniden kazanın. Avustralya Açık’ı sakatlığı nedeniyle kaçıran 19 yaşındaki İspanyol, 2023’ün ilki olan Kaliforniya’daki Masters 1000’i finalde Rus’u yenerek kazandı. Danil Medvedev, sezonun bu aşamasında en iyi durumda olan ve arka arkaya 19 galibiyet serisi gören oyuncu kesintiye uğradı: Alcaraz için 6-3, 6-2, bir saat 10 dakikada tarihsiz. Kariyerinin sekizinci şampiyonluğuna ulaşan Alcaraz, Kovid aşısı olmadığı için ABD’ye giremediği için Indian Wells’ten ayrı kalan Novak Djokovic’i geride bırakarak ATP sıralamasında 1 numaraya böylece yeniden kavuştu.

Alcaraz, “Bu benim için çok şey ifade eden bir zafer,” dedi. Dünya sıralamasında birinci sırayı geri almak bile bana çılgınca bir destek veriyor. Ama her şeyden önce, burada kupayı kaldırmak çok önemli, bu turnuvayı seviyorum ve gerçekten keyif alıyorum. Indian Wells oynuyorum. Beni her zaman her şeyimi vermeye iten hayranların sevgisini hissediyorum.”

Rybakina kadınlar arasında kazanıyor

Henüz 19 yaşındayken kariyerinin üçüncü Masters 1000’ini kazanan Alcaraz (önceki Miami ve Madrid 2022), şimdi savunmak zorunda kalacak Beni seviyorsun geçen yıl elde edilen zafer: Pist, sezonun ikinci Masters 1000’i için Florida’ya taşındı. Turnuva boyunca İspanyol tek bir set kaybetmedi ve yarı finalde Jannik Sinner’a karşı sadece kısmen zarar gördü. Kadınlarda galibiyet Kazak’ın oldu Elena RybakinaBelarus’u geride bırakan geçen yılın Wimbledon şampiyonu Arina Sabalenka 7-6 6-4 için.

konular